Autor Dziecięcej Radości

 Maciej Wojtyszko – pisarz, reżyser, scenarzysta, kawaler Orderu Uśmiechu, 17 listopada br. został wyróżniony tytułem i medalem Autora Dziecięcej Radości.

Wyróżnienie zostało przyznane przez społeczność Szkoły Podstawowej na 246 z ul. Białowieskiej.

– Dziś nagradzamy pana Wojtyszkę za jego książki, za jego twórczość. Dzieci przygotowały wspaniały program – autorską, teatralną ilustrację powieści naszego laureata, z ciekawymi postaciami z jego książek, z Brombą na czele – tłumaczy nauczycielka z SP 246 Dorota Zintek, .

Wypełniona po brzegi była sala gimnastyczna, na ścianach której umieszczono niezliczone rysunki uczniów – fantazyjne, barwne ilustracje do książek Macieja Wojtyszki, wizerunki postaci z jego powieści, a także portrety Autora. Z niecierpliwością czekano na przygotowany spektakl, podziwiając wspaniałą scenografię.

Wielokrotne, gorące brawa dowodziły, że przedstawienie podobało się, zarówno w części aktorskiej, jak też wokalnej i instrumentalnej. Laureat ze wzruszeniem przyznał, że – choć sam jest reżyserem, to jest pod wrażeniem znakomitego przygotowania dzieci, ich uzdolnień i świetnej reżyserii. Pan Wojtyszko otrzymał medal, kwiaty i prezenty, a wśród nich swój portret namalowany przez jednego z uczniów.

Dyrektor  SP 246 Adam Zaporski zapewniał, że dzięki tej uroczystości z radością wrócił do twórczości Macieja Wojtyszki.

– Czasem czegoś się spodziewam, natomiast to było dla mnie całkowicie niespodziewane – powiedział Mieszkańcowi wzruszony Maciej Wojtyszko. – Wiem, że moje książki wędrują nawet przez pokolenia, a dla autora to, że książki żyją, to wielka radość. Jestem mile zaskoczony i zdumiony, jak wielką pracę wykonała szkoła – i wystawa, i spektakl…

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 2(818) ROK XXXII
Następne wydanie 9.02.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content