Historyczne zwycięstwo Kubackiego w Val di Fiemme!

To był wspaniały konkurs dla naszej reprezentacji, a w szczególności dla Dawida Kubackiego, który po raz pierwszy w karierze zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polak zdeklasował rywali i wygrał niedzielny konkurs w Val di Fiemme. Podopieczny Stefana Horngachera w pierwszej serii uzyskał 129,5 metra, a w finale wylądował dwa metry dalej i drugiego Stefana Krafta pokonał prawie o 14 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, który oddał dzisiaj skoki na odległość 120 oraz 128,5 metra.

Dawid Kubacki był zdecydowanie najlepszy – zarówno w pierwszej, jak i w drugiej serii uzyskał najwyższe noty i dzięki temu mógł cieszyć się z pierwszego w karierze zwycięstwa. Podopieczny Stefana Horngachera w pięknym stylu zwyciężył w niedzielnym konkursie w Val di Fiemme i dzięki temu awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata!

Polacy zdominowali rywalizację w Val di Fiemme, bo zarówno w sobotę, jak i w niedzielę wywalczyli dwa miejsca na podium. Dzisiaj Dawid Kubacki zwyciężył, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, który do drugiego Stefana Krafta stracił zaledwie 0,3 punktu. Warto dodać, że po konkursach w Ruce, Engelbergu oraz sobotnich zawodach w Val di Fiemme, dzisiaj podopieczni Stefana Horngachera po raz czwarty tej zimy wywalczyli podwójne podium w Pucharze Świata.

Tego dnia punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobyli wszyscy nasi reprezentanci. Lokatę w czołowej “10” zajął także Piotr Żyła. Wiślanin po skokach na odległość 119,5 oraz 127 metrów ukończył zawody na 10. miejscu. Na 25. pozycji uplasował się Maciej Kot (116,5 i 127 m), 29. był Jakub Wolny (116,5 i 125 m), a 30. Stefan Hula (116 i 119,5 m).

Po zawodach w Val di Fiemme Polacy odzyskali prowadzenie w Pucharze Narodów i dzięki znakomitym występom znów są zdecydowanymi liderami w tym zestawieniu. Podopieczni Stefana Horngachera zgromadzili do tej pory 2277 punktów i na drugą reprezentacją Niemiec mają 138 punktów przewagi.

Liderem Pucharu Świata wciąż jest Japończyk Ryoyu Kobayashi, a na trzech kolejnych miejscach plasują się biało-czerwoni. Drugie miejsce zajmuje Kamil Stoch, trzeci jest Piotr Żyła, a czwarty Dawid Kubacki.

Rywalizacja w zawodach najwyższej rangi przenosi się teraz do Polski. W najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrany zostanie konkurs drużynowy, a w niedzielę czekają nas zawody indywidualne. Natomiast tradycyjnie na piątek zaplanowano kwalifikacje.

źródło: pzn.pl

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl