Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów w Otwocku

poland_bike_logoTRW Cloudware Team w kategoriach elita i mix open, Renault Team w masters, Hell’s Angels wśród kobiet oraz Młodzi i Wściekli w gronie juniorów. To Drużynowi Mistrzowie Polski MTB Amatorów 2016. Zawody tej rangi odbyły się dziewiąty raz i ponownie, jak przed rokiem, areną rywalizacji był Otwock.

Kolarskie Miasteczko Poland Bike ze startem i metą wyścigów znalazło się na stadionie OKS Start Otwock. Na trasie wytyczonej szlakami i duktami leśnymi Mazowieckiego Parku Krajobrazowego ścigało się ponad 50 ekip. Rywalizacja w Otwocku rozegrała się w pięciu kategoriach: kobiety open, mix open oraz trzech męskich (juniorzy do 18 lat, elita 19-39 lat i masters 40+). Drużyny kobiet, juniorów, masters i mix miały do pokonania rundę licząca 26 km. Natomiast elita mężczyzn ścigała się na trasie o długości 52 km (dwie pętle po 26 km).

1

W kategorii elita najlepszy okazał się TRW Cloudware Team (Adrian Jusiński, Łukasz Góralewski, Kamil Kuszmider, Bartosz Grędziński). Na drugim miejscu uplasował się broniący tytułu Renault Team (Grzegorz Maleszka, Jonasz Stelmaszyk, Paweł Arciszewski, Michał Dargacz). Trzecia lokata, tak jak rok temu, przypadła drużynie EDF Trek Gdynia (Łukasz Derheld, Michał Przybytek, Tomasz Repiński, Andrzej Jóźwik).

TRW Cloudware Team (Kamil Rojek, Katarzyna Pakulska, Łukasz Giziński, Wojciech Wojciechowski) został też najlepszą drużyną w kategorii mix open. Na drugim miejscu finiszował Team TC (Dorota Rajska, Dominik Lipiec, Krzysztof Spławski, Maciej Kocon), a na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Red 8 Team (Arkadiusz Szymaniak, Iwona Wnorowska, Jacek Wnorowski, Artur Kornacki).

Rywalizację w kategorii masters wygrał broniący mistrzowskiego tytułu Renault Team (Daniel Pepla, Arkadiusz Jusiński, Tomasz Skalski, Robert Janecki). Drugi na mecie był TRW Cloudware Team (Wojciech Góralewski, Paweł Trzciński, Mirosław Bralewski, Robert Korytkowski), a na trzecim miejscu uplasował się Baran Cycling Team (Tomasz Branicki, Jacek Chodoń, Janusz Kędzierski, Dariusz Garwoliński).

6Wśród kobiet złoto obroniły Hell’s Angels (Dorota Czajkowska, Katarzyna Skura, Izabela Żeszczyńska, Ewa Kubiak). Na drugim miejscu – Polonia Warszawa MTB (Marta Szałaj, Joanna Pachowska, Małgorzata Osiadacz), a na trzecim – TS Meran Otwock (Justyna Prejs, Luiza Mieszkowska, Katarzyna Lesiak).

W gronie juniorów triumfowali broniący tytułu Młodzi i Wściekli (Michał Kamiński, Maksymilian Borkowski, Dawid Okniński, Kamil Oszkiel), przed UKK Huragan Wołomin WKK (Michał Petryszyn, Jakub Zach, Dominik Kucharek, Stanisław Friemann) i MTB Huragan Międzyrzec Podlaski (Maciej Faluszewski, Aleksander Tusz, Mikołaj Łukasik).

Klasyfikację rodzinną prowadzoną w kategorii mix open wygrała Belta Team Gdańsk (Tomasz Lorkowski, Bożena Lorkowska, Weronika Lorkowska, Beata Lorkowska).