Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Falenickie boje

W niedzielę, 26 listopada, w Hali Sportowej przy ul. Poezji odbył się pierwszy piłkarski „Turniej Bitwy Falenickiej 1939 r.” Nie brakowało prawdziwych emocji…

Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 76 im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych wypełniła się dziesiątkami młodych piłkarzy, ich rodzicami i sportowymi działaczami.

W turnieju zorganizowanym przez Towarzystwo Sportowe Falenica brało udział aż dziewięć drużyn z całej Polski. Rywalizacja była bardzo zacięta – wyniki spotkań półfinałowych zostały ustalone dopiero w dodatkowych rzutach karnych.

W meczu o trzecie miejsce Victoria Zerzeń uległa drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. W finale spotkały się zespoły OKS Otwock i Brazilian Soccer Schools Lublin. Jeszcze w ostatniej minucie spotkania wynik był remisowy i wszyscy oczekiwali kolejnego festiwalu rzutów karnych. Jednak na dziesięć sekund przed końcowym gwizdkiem Jakub Pleskot z Otwocka strzelił w stronę bramki przeciwnika i, mimo interwencji obrońcy, piłka wylądowała w siatce! „Brazylijczycy” z Lublina przegrali 2:3.

Zgodnie z zapowiedzią piłkarskim rozgrywkom towarzyszyły inne atrakcje. Występowały małe cheerliderki z Przedszkola nr 110 i rozegrano zawody łucznicze.

 

Zaś harcerze ze 143 WGZ dumnie asystowali przy armatnim wystrzale, oddanym na cześć bohaterów Bitwy Falenickiej 1939 r.

Młodych futbolistów odwiedziło też kilka znanych osób – m.in. Stefan Szczepłek, Mateusz Borek i Marian Kmita.

Turniej rozegrano pod medialnym patronatem „Mieszkańca”. Prócz wcześniej wymienionych zespołów w imprezie wzięły udział także drużyny Pogoń Zduńska Wola, Olimp Ciechanów, Delta Warszawa i oczywiście TS Falenica.

Dodatkowe wyróżnienia i nagrody:

Najlepszy Strzelec – Kacper Burzyński ( Świt )
Najlepszy Bramkarz – Szymon Kifonidis (Świt )
Najlepszy Zawodnik – Miłosz Murawski (OKS )
Najlepszy Obrońca – Mateusz Rydz ( B.S.S)

WYRÓŻNIENIA

– Kamil Posielski (B.S.S )
– Kuba Laskowski (Olimp)
– Bartek Grabowski (TS.F)

Najlepszy Łucznik Mini Turnieju
Bartek Bachman ( Zerzeń )

Najlepsi trenerzy:
Emil Anusiewicz (OKS )
Krzysztof Ablewski (Pogoń )

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 24 (698) ROK XXVII
Następne wydanie 11.01.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane