Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Inka – na scenie

4 kwietnia br. w PROMIE Kultury na ul. Brukselskiej młodzież ze szkolnego teatru Baobab Gimnazjum nr 20 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej przestawiła spektakl zatytułowany „Powiedzcie mojej babci (…)” – Inka.

W uczniowskim przedstawieniu Inka została ukazana jako dziewczyna żyjąca tak, jak jej rówieśnicy – nauką i zabawą, ale która w chwili najwyższej próby, płacąc cenę życia, nie zawiodła.

Przygotowania do spektaklu trwały od października ubiegłego roku. Autorką oryginalnego, przemawiającego do młodzieży scenariusza i reżyserem spektaklu jest Agnieszka Dudek, wspierana przez zespół współpracowników specjalistów scenografii – Katarzyny Markowskiej i choreografii – Ewy Włodkowskiej, a także udzielającego artystycznych konsultacji Waldemara Obłozy, aktora znanego z ról w serialach „Na Wspólnej” i „Miodowe lata”.

Przekonujące kreacje debiutujących na scenicznych deskach aktorów, z wiodącą rolą Magdaleny Sigvardsson – Inki,  przyczyniły się do sukcesu w odbiorze przedstawienia przez młodą widownię. Finałowe brawa nie były zdawkowe.

 Należy wyrazić słowa uznania na ręce pani Bożeny Mossakowskiej, dyrektor Gimnazjum nr 20 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej, za podjęcie patriotycznego zobowiązania, jakie na Gimnazjum nakładają patroni. Dzięki temu Inka stała się nam bliższa.

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 7 (705) ROK XXVIII
Następne wydanie 26.04.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane