Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Jakie rośliny warto mieć w domu?

rady

Podobno tematem zajęła się już NASA, ale dziś zajmę się nim ja, Ciotka Agata. Jakie rośliny warto mieć w domu? Przede wszystkim takie, których nie zamęczymy, zapewniając im właściwą pielęgnację i podlewanie.

Jedne wymagają wody codziennie, inne – raz na tydzień czy dwa. Te trzeba spryskiwać, tamte – w żadnym wypadku. Te kwitną, tamte za to mają piękne liście. Co wybrać?

Ważnym kryterium jest ich przydatność i użyteczność – wiele roślin doniczkowych znakomicie oczyszcza powietrze ze wszechobecnych toksyn, wyziewów z klejów meblowych, farb, dywanów i wykładzin, i nie tylko. Pochłaniając trujące związki (w tym CO2), uwalniają tlen i oczyszczają powietrze. 

Zwykle nie wymagają nadmiernej pielęgnacji, a za kilka kropelek wody, gdy mają sucho, odpłacają znakomicie. To m.in. scindapsus, skrzydłokwiat, bambus palmowy (osiąga do 3 m wysokości!), fikus, paprotka, sansewiera, czy urocza, doniczkowa gerbera lub chryzantema.

Warto rozważyć rozsądne zmiany!


paproc

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 5 (703) ROK XXVIII
Następne wydanie 22.03.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane