Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Jesień z warszawskimi legendami

Małych i dużych mieszkańców zapraszamy na kolejną edycję „Warszawskich opowieści, czyli spotkań z legendą w ratuszu”. To niezwykłe połącznie niezwykłego miejsca, ciekawych opowieści i oryginalnych warsztatów. Wstęp bezpłatny.

Sobotnie spotkania odbywają się w stołecznym ratuszu przy pl. Bankowym 3/5, w sali 131 na pierwszym piętrze (mimo trwającego remontu dziedzińca wejście główne do urzędu jest czynne).

Dla dzieci 6 – 9 lat

  • 14 października i 4 listopada, w godz. 11.00-13.00 oraz 2 grudnia 11.00-14.30 – spektakl teatru lalek oraz warsztaty plastyczne.

Dla dzieci 2,5 – 6 lat

  • 28 października i 18 listopada w godz. 11.00-13.00 oraz 9 grudnia 11.00-14.30– spektakl teatru lalek oraz warsztaty plastyczne.

Przedstawienie „Wars i Sawa” w wykonaniu teatru Lalek Igraszka, powstał na podstawie opowiadania Wandy Chotomskiej pod tym samym tytułem:

Dawno temu Polskę pokrywała nieprzebyta puszcza, pełna dzikiej zwierzyny, a ludzie mieszkali w maleńkich osadach. W jednej z nich, na brzegu Wisły, mieszkał młody rybak Wars. W owej krainie żył także zły czarodziej, który gardził wszystkimi stworzeniami, a najbardziej na świecie nienawidził ptaków. Mieszkała tam również piękna Sawa, która właśnie ptaki kochała najmocniej …”.

W legendzie o powstaniu Warszawy wystąpią teatralne lalki, a historia opowiadana będzie z wykorzystaniem autorskich piosenek i dźwięków, które pozwolą zagłębić się dzieciom w świat prastarej baśni.

Po przygodach z warszawskimi legendami młodych widzów czekają warsztaty plastyczne, podczas których najmłodsi będą mogli samodzielnie wykonać postaci Warsa, Sawy albo czarodzieja. um

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 3 (701) ROK XXVIII
Następne wydanie 22.02.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane