Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Jak poradzić sobie z dzieckiem, które nie chce jeść?

rady

Jak poradzić sobie z dzieckiem, które nie chce jeść? Przede wszystkim – nigdy do jedzenia nie zmuszać. Nie ma obawy, nie zdąży się zagłodzić.

– Pory posiłków powinny być rygorystycznie stałe, przy czym porcje niewielkie, ale 5 razy dziennie – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja.

– Nie dawaj poznać po sobie, że ci ZALEŻY. To apetyt lub uczucie głodu, a nie „łaska” mają sprawiać, że dziecko zje. Niech zje odrobinkę, nie rób z tego problemu, bo będzie lepiej.

– Porcje przygotowuj niewielkie, unikaj słodyczy podczas śniadania czy kolacji. Nie dopuść do jedzenia między posiłkami lub do picia słodkich napojów.

– Nigdy nie zgadzaj się, by zamiast tego, co ma na talerzu, dostało coś dla niego o wiele atrakcyjniejszego, bo w ten sposób wzmacniasz i utrwalasz grymasy i wymuszanie.

– Zachowaj pogodny spokój i nie daj sobą manipulować. Nie rób z jedzenia problemu, nie namawiaj, nie komentuj zachowania „niejadka” przy osobach trzecich.

Sukces powinien przyjść szybko.

 

 

 

 

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 3 (701) ROK XXVIII
Następne wydanie 22.02.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane