Z OSTATNIEJ CHWILI

Kronika policyjna

Ukradli miejskie rowery
Późnym wieczorem policjanci na patrolu zwrócili uwagę na dwóch młodych mężczyzn jadących na rowerach veturillo. Na widok radiowozu zaczęli uciekać. Szybko zostali zatrzymani. Dlaczego uciekali? Oba rowery zostały skradzione. 18-letni Oskar Ś. i 17-letni Patryk N. trafili na komendę.

Wpadli po kolei
Mieszkańcy Rembertowa zauważyli przez okno, że… w ich samochodzie siedzi dwóch mężczyzn. Wybiegli z mieszkania, a na ich widok złodzieje przesiedli się do citroena, w którym czekał ich wspólnik i zaczęli uciekać. Spowodowali kolizję z dwoma samochodami i dalej uciekali pieszo. 38-letni Michał K. został ujęty przez pokrzywdzonych i przekazany policjantom. Kilka godzin później w ręce policjantów wpadł drugi z podejrzewanych –
35-letni Paweł W. Trzeci został zarejestrowany jako poszukiwany i do policyjnej celi trafił dwa dni później.

Urywał lusterka
w autach
Dochodziła północ, kiedy policjanci w radiostacjach usłyszeli komunikat o mężczyźnie, który uszkodził kilka samochodów. Jeden z patroli kilka minut później zauważył młodego człowieka odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Zatrzymano 37-letniego Pawła G. Szedł chodnikiem i odrywał lusterka w zaparkowanych samochodach…

Podrabiana odzież
Na jednym z bazarów skontrolowano stoiska z odzieżą. Jedno z nich obsługiwały kobiety, oferowały do sprzedaży koszulki, dresy, spodnie sportowe i torebki. Wszystkie opatrzone były znakami renomowanych firm. Tyle, że były to podróbki oryginalnych wyrobów. Policjanci zatrzymali 41-latkę i 19-lat-kę – obie są obywatelkami Bułgarii.

Okradł kobietę
Na ulicy Targowej kobieta czekała na zamówioną taksówkę. Przechodzący obok mężczyzna wyjął z jej torebki portfel. Kobieta zaczęła walczyć, a następnie, dzięki pomocy taksówkarza, ujęła sprawcę i przytrzymała do czasu przyjazdu policji. Sprawcą okazał się 37-letni obywatel Gruzji. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, a pokrzywdzona złożyła zawiadomienie w tej sprawie.

Kurier-złodziej
Policjanci z Białołęki zatrzymali 30-letniego pracownika firmy kurierskiej Macieja N, który nie wpłacił pracodawcy 2 tysięcy złotych i przywłaszczył dwie paczki. Przy okazji wyszło na jaw, że 30-latek kierował samochodem kurierskim, mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Wołominie.

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 12 (710) ROK XXVIII
Następne wydanie 5.07.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane