Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Kronika policyjna

Nocny pościg
W nocy na ulicy Grenadierów przy Majdańskiej policjanci chcieli zatrzymać do kontroli osobowego mercedesa. Kierowca nie reagował, więc policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna staranował policyjne radiowozy, a następnie zatrzymał się na drzewie w okolicach ronda Wiatraczna i wraz z pasażerką zaczął uciekać… Obydwoje zostali zatrzymani. Mężczyzna miał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku pościgu trzech policjantów zostało rannych.

Wpadli z narkotykami
Tuż przed godziną 21.00 policjanci, kontrolując klatkę schodową w kamienicy przy ul. Chłopickiego, wyczuli woń marihuany. Dwaj młodzi mężczyźni, którzy znajdowali się w budynku, widząc funkcjonariuszy, zaczęli zachowywać się nerwowo. Jeden z nich miał w rękach metalową kasetkę. Jak się później okazało, miał w niej narkotyki oraz dwie wagi elektroniczne, folię aluminiową i rulon torebek foliowych. Zostali zatrzymani.

Ukradł hondę pod dyskoteką
Krzysztof C. ukradł samochód marki honda z parkingu w pobliżu dyskoteki. Wpadł m.in. dzięki zapisowi z monitoringu. Gdy już był znany sprawca, policjanci przygotowali na niego zasadzkę. Wpadł… gdy ponownie pojawił się pod dyskoteką. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze 4 lat więzienia.

Porzucił… sklep
Gdy klienci weszli do sklepu monopolowego, okazało się, że nie ma w niej sprzedawcy. Zawiadomili policję, która dotarła do właściciela sklepu. Okazało się, że sprzedawca, 18-latek, wziął z kasy 2600 zł, butelkę alkoholu wartą tysiąc złotych i… oddalił się, pozostawiając otwarty sklep. Policjanci zatrzymali sprawcę trzy dni po wydarzeniu. Powiedział, że pieniądze przepił z kolegami i niczego nie pamięta…

Chciał ukraść rowery
36-letni Karol U. chciał ukraść z klatki schodowej jednego z bloków dwa rowery. Przeciął linkę zabezpieczającą, ale zauważył go jeden z mieszkańców budynku i wraz z sąsiadami udaremnił mężczyźnie ucieczkę. Wezwani policjanci zatrzymali 36-latka, zabezpieczyli ślady, znaleźli również przy nim cęgi i rękawiczki silikonowe.

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 6 (704) ROK XXVIII
Następne wydanie 12.04.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane