Z OSTATNIEJ CHWILI

Legia Warszawa – Cracovia 0:2

Legia Warszawa przegrała 0:2 z Cracovią w 22. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Dwa gole dla przyjezdnych strzelił Javier Hernandez. Legioniści kończyli mecz w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę w 74. minucie obejrzał William Remy.

Pierwsze dziesięć minut należało do naszych rywali. Piłkarze Cracovii zdołali nawet wykreować sobie sytuację sam na sam, lecz świetnie interweniował Radosław Majecki. W kolejnych minutach legioniści przejęli inicjatywę, czego potwierdzeniem była akcja z 21. minuty. Sebastian Szymański przebojowo wbiegł między dwóch rywali i w ostatniej chwili podał do Salvadora Agry. Portugalczyk stanął przed znakomitą szansą na zdobycie pierwszej bramki w barwach Legii, ale jego strzał został sparowany przez Michala Peskovica. Chwilę później zakotłowało się w “jedenastce” Cracovii po dograniu Cafu. Z kilku metrów uderzał Andre Martins, jednak strzał także został zblokowany. Wyrównaną pierwszą połowę lepiej zakończyli przyjezdni. Rywale przeprowadzili akcję lewą stroną boiska, którą skutecznie wykończył Javier Hernandez. Chwilę później Hernandez po raz drugi wpisał się na listę strzelców, finalizując bliźniaczą sytuację wypracowaną przez Michala Siplaka.

Na drugą połowę trener Ricardo Sa Pinto oddelegował nieco zmienioną jedenastkę. Salvadora Agrę zastąpił Carlitos, a legioniści przeszli na system gry z dwójką napastników. W 54. minucie Sandro Kulenović zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka przeleciała jednak obok słupka. Po piętnastu minutach drugiej części meczu William Remy w ostatniej chwili interweniował i wybił piłkę spod nóg zawodnika Pasów, który w sytuacji sam na sam minął już Radosława Majeckiego. Sędzia Lasyk początkowo wskazał na rzut rożny, lecz po weryfikacji VAR wskazał na rzut karny. Cracovia nie wykorzystała jedenastki. Airam Cabrera trafił w słupek. W 74. minucie William Remy obejrzał czerwoną kartkę. Najpierw arbiter ukarał Francuza drugim żółtym kartonikiem, lecz po skorzystaniu z systemu VAR zmienił zdanie i pokazał bezpośrednią czerwoną kartkę. W 82. minucie szczęścia spróbował Iuri Medeiros. Jego strzał zza pola karnego został wybity przez Michala Peskovicia. Kilkadziesiąt sekund później bliski trafienia był Jarosław Niezgoda, lecz piłka przeleciała obok słupka. Swoją szansę miał też Artur Jędrzejczyk, ale po jego strzale głową piłka spadła na górną siatkę. Z powodu licznych przerw sędzia Lasyk doliczył do regulaminowego czasu gry aż 13 minut. Legioniści atakowali, po raz kolejny do sytuacji strzeleckiej doszedł Jędrzejczyk, lecz nie udało się zmienić wyniku.

Porażka z Cracovią oznacza, że Legia Warszawa pozostaje na drugim miejscu w tabeli, a strata do prowadzącej Lechii Gdańsk wynosi cztery punkty. Trzecia Jagiellonia Białystok traci do Wojskowych trzy oczka.

Legia Warszawa – Cracovia 0:2 (0:2)

Gole: Hernandez (38’, 43’)

LEGIA: Majecki – Vesović, Jędrzejczyk, Remy, Hlousek – Cafu, Martins – Agra (Carlitos 46’), Szymański, Nagy (Medeiros 78′) – Kulenović (Niezgoda 66’)
Rezerwowi: Cierzniak, Wieteska, Antolić, Niezgoda, Rocha, Carlitos, Medeiros

CRACOVIA: Pesković – Rapa, Helik, Dytiatew, Siplak – Dąbrowski (Cecerić 90+7′), Gol – Hanca, Hernandez, Wdowiak (Dimun 90’) – Cabrera (Piszczek 90+3’)
Rezerwowi: Stępniowski, Lusiusz, Dimun, Serafin, Piszczek, Cecarić, Ferraresso

Żółte kartki: Majecki (64’), Hlousek (64’), Remy (67’), Vesović (78’) – Airam (64’), Helik (64’),  Piszczek (90+3’), Hanca (90+10′), Pesković (90+13’)

Czerwona kartka: Remy (74’)

Sędzia: Piotr Lasyk

źródło: legia.com