Z OSTATNIEJ CHWILI

F91 Dudelange – Legia 2:2

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z luksemburskim F91 Dudelange 2:2 i odpadła z dalszych gier w Lidze Europy UEFA. Dwa gole dla Wojskowych strzelił Jose Kante.

Mecz rozpoczął się od trzęsienia ziemi. W 7. minucie nasi rywale bezpośrednim podaniem uruchomili lewe skrzydło, po czym defensorzy Legii stracili z oczu napastnika Patricka Stumpfa, który pozostał bez krycia. Stumpf otrzymał podanie z lewej strony, po czym pokonał Arkadiusza Malarza. Na pierwszą odpowiedź Legii musieliśmy czekać do 11. minuty, ale strzał Kante w dużej odległości minął bramkę rywali. Kilka minut później płaskim uderzeniem z dystansu bramkarza Dudelange próbował pokonać Cafu, ale piłka przeleciała obok słupka. W 17. minucie Luksemburczycy prowadzili już 2:0. Płaskim strzałem Arkadiusza Malarza zaskoczył Stelvio Da Cruz. Piłkarze trenera Sa Pinto złapali kontakt w 33. minucie. Prostopadłe podanie ze strefy defensywnej otrzymał Michał Kucharczyk. Polak dobiegł do piłki i zagrał ją w pole karne, gdzie czekał już Jose Kante. Napastnik uderzył pod poprzeczkę i dał legionistom bramkę kontaktową. W 43. minucie gospodarze trafili jeszcze w słupek. Wynik do przerwy się już nie zmienił.

W drugiej połowie zawodnicy Legii szybko chcieli odwrócić losy dwumeczu. Trener Sa Pinto wprowadził na boisko Sebastiana Szymańskiego kosztem grającego na obronie Chrisa Philippsa. Zmienił się również styl gry. Legioniści przycisnęli, z dystansu strzelał Carlitos. Chwilę potem, po dośrodkowaniu z rzut rożnego, Cafu starał się z woleja trafić do siatki, ale jego strzał został zablokowany. W 66. minucie w długi róg bramki przymierzył Szymański, natomiast piłka ostatecznie przeleciała obok słupka. Chwilę wcześniej w polu karnym upadał Dominik Nagy, ale sędzia uznał, że Węgier nie był faulowany. Legioniści przeważali, ale Luksemburczycy nie zrezygnowali ze stwarzania zagrożenia. Pod bramką Malarza zakotłowało się w 70. minucie, ale nikt nie zamknął dośrodkowania. W 77. minucie głową próbował Hamalainen, ale piłka minęła poprzeczkę. Chwilę potem Fin ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji, ale uderzył za lekko. Cztery minuty przed końcem nadzieje legionistów przedłużył Jose Kante, który zdobył swoją drugą bramkę. Napastnik przyjął piłkę przed polem karnym i uderzył przy samym słupku. Podopieczni Ricardo Sa Pinto rzucili się do ataku, lecz na strzelenie decydującego gola zabrakło już czasu.

Remis z F91 Dudelange oznacza, że Legia Warszawa odpadła z eliminacji Ligi Europy UEFA, a tym samym w obecnym sezonie pożegnała się z europejskimi pucharami.

F91 Dudelange – Legia Warszawa 2:2 (2:1)

Bramki: Stumpf (7), Da Cruz (17) – Kante (33, 86)

DUDELANGE: Joubert – Jordanov, Malget, Da Cruz, Prempeh, El Hriti – Stumpf (Bisevac 74’), Kruska (Melisse 79’), Couturier, Stolz (Sinani 90’) – Turpel
Rezerwowi: Frising, Pokar, Perez, Kenia

LEGIA: Malarz – Wieteska, Philipps (Szymański 46’), Pazdan, Hlousek – Cafu, Mączyński (Eduardo 77’) – Kucharczyk, Carlitos, Nagy (Hamalainen 69’) – Kante
Rezerwowi: Cierzniak, Antolić, Żyro, Radović

Żółte kartki: Malget, Kruska, Jordanov – Kanté

Czerwona kartka: Michał Kucharczyk (Legia, po zakończeniu meczu)

Sędziował: Iwajło Stojanow (Bułgaria), widzów: 2500.