Z OSTATNIEJ CHWILI

Legia Warszawa – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)

Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec w meczu 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Wynik spotkania otworzył Artur Jędrzejczyk, a decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył Carlitos.

Od początku spotkania to legioniści przejęli inicjatywę i starali się narzucić rywalom swój styl gry. W 12. minucie piłkę ponad 20 metrów od bramki ustawił Carlitos, po tym jak jeden z legionistów został sfaulowany. Hiszpan zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, jednak piłka minęła bramkę Zagłębia. Przyjezdni skupili się na defensywie i postawili na szybkie wyjścia z kontrami, które sprawiały kłopoty legionistom. W 19 minucie spotkania ponownie szczęścia próbował Carlitos. Tym razem napastnik przyjął piłkę przed polem karnym i uderzył z dużą rotacją. Niestety piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później w sytuacji strzeleckiej znów znalazł się Hiszpan. Tym razem jego strzał obronił Dawid Kudła. W 38. minucie najpierw groźnie uderzył Michał Kucharczyk, a chwilę potem dobitkę Carlitosa wybił bramkarz rywali. Był to prognostyk zbliżającego się gola. Po dośrodkowaniu Antolicia z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Artur Jędrzejczyk i skierował piłkę w dłuższy róg bramki. W tej sytuacji Dawid Kudła był bez szans. W ostatnich minutach pierwszej części gry wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od niecelnego strzału Jose Kante. Jednak to przyjezdni byli w swoich poczynaniach bardziej konkretni. W 54. minucie składną akcję wykończył Konrad Wrzesiński i tym samym wyrównał stan rywalizacji. Niebezpiecznie pod bramką Zagłębia zrobiło się, kiedy Cafu posłał prostopadłą piłkę. Najszybszy był jednak bramkarz gości, który uprzedził zawodników Legii. W 69. minucie w polu karnym upadł Dominik Nagy. Wydawało się, że piłkarz Legii był podcinany, jednak sędzia główny nie użył gwizdka. W 75. minucie boisko opuścił strzelec gola Artur Jędrzejczyk. Zawodnik odczuwał skutki wcześniejszego starcia z rywalem. Chwilę potem legioniści wyszli na prowadzenie. Carlitos przejął prostopadłe podanie Domagoja Antolicia, po czym znalazł się w sytuacji oko w oko z Dawidem Kudłą. Pierwszy strzał obił słupek, lecz dobitka wpadła do siatki. Goście starali się doprowadzić do remisu, jednak nie byli w stanie dojść do konkretnej sytuacji strzeleckiej.

Dzięki zdobytym trzem punktom legioniści przesunęli się w górę tabeli. Po pięciu kolejkach piłkarze z Warszawa mają na swoim koncie dziesięć oczek. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo Legii na własnym stadionie w tym sezonie.

Bramki: Jędrzejczyk (40), Carlitos (77) – Wrzesiński (54)

LEGIA: Malarz – Jędrzejczyk (Eduardo 75’), Wieteska, Astiz, Hołownia – Szymański, Antolić, Cafu, Kucharczyk (Nagy 61’) – Kante (Hamalainen 61’), Carlitos
Rezerwowi: Cierzniak, Pazdan, Radović, Hamalainen, Nagy, Eduardo, Mączyński

ZAGŁĘBIE: Kudła – Heinloth, Jędrych, Polczak, Puchacz – Milewski, Kokoszka – Wrzesiński, Nowak (Cristovao 46’), Corbelini (Pawłowski 46’) – Torunarigha (Cichocki 78’)
Rezerwowi: Perdijic, Pawłowski, Cichocki, Babiarz, Cristovao, Banasiak, Vokic

Żółte kartki: Mateusz Wieteska, Junior Torunarigha, Domagoj Antolić

Sędziował: Tomasz Frankowski

źródło: legia.com