Mieszkańcy wygrywają na Kępie?

Niedawno pisaliśmy na naszym portalu o protestach mieszkańców Saskiej Kępy, którzy od lat usiłują zablokować budowę przy ul. Argentyńskiej: https://mieszkaniec.pl/betonowakepa/

W drukowanym właśnie bieżącym numerze „Mieszkańca” także poruszamy ten temat. Udało nam się skontaktować z inwestorem, czyli prezes spółki Sapir panią Batia Dayan, która zapowiadała, że mimo protestów budowa będzie kontynuowana (polecamy „papierowe” wydanie „Mieszkańca”).

Sprawą budowy w rejonie ul. Argentyńskiej, Kanadyjskiej i Rumuńskiej zainteresowały się ostatnio media, a także poseł Marek Jakubiak z Kukiz’15 i lokalni działacze tego ruchu. Tymczasem sprawa przybrała (nie)oczekiwany obrót.

– Na prośbę burmistrza Tomasza Kucharskiego z przedstawicielami protestujących mieszkańców spotkał się naczelnik wydziału infrastruktury Andrzej Wójcik i po tym spotkaniu zwrócił się do firmy Sapir o wstrzymanie robót do czasu wyjaśnienia wszelkich nieścisłości i niejasności dotyczących inwestycji – mówi nam „na gorąco” rzecznik Ratusza Praga-Południe Andrzej Opala.

– Dostaliśmy od burmistrza zaproszenie na spotkanie w urzędzie i przyjdziemy w poniedziałek lub we wtorek. Jeszcze to uzgodnimy – potwierdza „Mieszkańcowi” mec. Krzysztof Kubiak, pełnomocnik pobliskich Wspólnot Mieszkaniowych.

Dzisiaj także Temida stanęła po stronie protestujących – Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że okoliczne Wspólnoty Mieszkaniowe należy uznawać za strony postępowania w przedmiotowej sprawie.