Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Most Grota-Roweckiego królem korków

Od 90 lat Zarząd Dróg Miejskich mierzy ruch na głównych arteriach miasta. Dzisiaj mamy ponad 100 punktów pomiaru, a będzie ich jeszcze więcej. Jak to działa? Pod warstwą ścieralną ulic są pętle indukcyjne. Dane z nich trafiają do specjalnego systemu, gdzie są zbierane i analizowane. Informacje z 15 wybranych punktów pomiarowych, znajdujących się w różnych miejscach miasta, nie pozostawiają wątpliwości – każdego roku ulicami Warszawy przejeżdża kilkaset milionów pojazdów.

Najwięcej (niezmiennie od lat) samochodów porusza się po moście Grota-Roweckiego, nic więc dziwnego więc, że trasa, na której się znajduje, bardzo często jest zakorkowana. Wszyscy wiemy, że wystarczy mała stłuczka, by utworzył się wielokilometrowy zator. W ubiegłym roku po tym moście przejechało niemal 62 mln pojazdów. Mniej oblegany jest Łazienkowski. Na nim czujniki ZDM odnotowały w 2017 roku ponad 40 mln aut.

Spadło natężenie ruchu na moście Skłodowskiej-Curie (niezorientowanym przypominamy, że to po prostu most Północny). Przejechało nim niemal 20 mln samochodów.

Na pewno jedną z najbardziej obleganych ulic w Warszawie jest Wisłostrada. Na niej mamy o ponad 2 mln pojazdów więcej niż w 2016 roku czyli dokładnie: 36 473 827.

Liczby ZDM robią też wrażenie na ulicy B. Czecha – ponad 20 mln i ul. Pułkowa – niemal 22 mln samochodów w 2017 roku.

Wybrzeże Szczecińskie wypadło w zestawieniu podobnie jak rok wcześniej z liczbą niemal 16 mln.

Źródło: ZDM

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 3 (701) ROK XXVIII
Następne wydanie 22.02.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane