Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Zaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Na Politechnice Opolskiej opracowano zupełnie nową metodę badania stawów!

Ta nowina ucieszy wiele osób: na Politechnice Opolskiej opracowano zupełnie nową metodę badania stawów! To już nie tylko rezonans magnetyczny plus inwazyjna, nieprzyjemna artroskopia.

Nowa metoda pozwala na wibroakustyczną ocenę ruchu. Całkowicie bezinwazyjnie, dzięki specjalnym czujnikom, określi zarówno jakość ruchu, jak też funkcje danego stawu. To znacznie pełniejszy i – podkreślam – całkowicie bezinwazyjny, a zatem bezbolesny proces, który może świetnie zastąpić rezonans, tomografię, usg, zdjęcia rentgenowskie.

Dotychczas stosowane metody, nieobojętne dla organizmu pacjenta, mniej lub bardziej dokładnie pokazywały sam staw i ewentualne zwyrodnienia czy widoczne już zmiany. Nowa metoda poddaje analizie jego funkcje, w tym – co najważniejsze – pracę stawu w ruchu.

Projekt „Wibroakustyczna ocena ruchu” adresowany jest do wszystkich cierpiących na problemy ze stawami, bez względu na ich wiek i rodzaj schorzenia. Czekamy, aż pojawi się w gabinetach lekarskich!

Newsletter Mieszkańca

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 19 (693) ROK XXVII
Następne wydanie 26.10.2017

Archiwum wydań od nr 1/2006

Najnowsze artykuły

REKLAMA

Najczęściej czytane