Z OSTATNIEJ CHWILI

Znakomity konkurs Polaków!

Wspaniałe loty biało-czerwonych mogliśmy podziwiać dzisiaj na skoczni Oberstdorfie. Podopieczni Stefana Horngachera spisali się znakomicie i zanotowali najlepszy tej zimy konkurs. Pierwsze w sezonie zwycięstwo odniósł Kamil Stoch, który w pięknym stylu wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w Oberstdorfie. Nasz mistrz w pierwszej serii uzyskał 214,5 metra, w finale wylądował 13 metrów dalej i tym samym o prawie sześć punktów pokonał Rosjanina Jewgienija Klimowa. Podium uzupełnił Dawid Kubacki, który skakał dzisiaj 207 oraz 228,5 metra.
 
Po raz piąty w tym sezonie nasi skoczkowie zdominowali konkursy Pucharu Świata i wywalczyli dwa miejsca na podium. Tym razem zwyciężył Kamil Stoch, natomiast trzeci był Dawid Kubacki. To trzecia wygrana naszej drużyny w tym sezonie – na inaugurację podopieczny trenera Horngachera triumfowali w drużynie, następnie w Val di Fiemme zwyciężył Kubacki, a teraz na najwyższym stopniu podium stanął Stoch.
 
Tuż za podium w niedzielnych zawodach uplasował się Piotr Żyła, który po raz czwarty z rzędu wywalczył czwartą lokatę w konkursach Pucharu Świata. (Źródło: pzn.pl)