Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Rady ciotki Agaty

rady

Przez jakiś czas w domu było luźniej, bo – wyjazdy, urlopy, wakacje. Teraz od września znowu „pełna chata”. Ci, którzy nie wyjeżdżali, przyzwyczaili się do domu bardziej pustego, cichego, z mniejszą ilością obowiązków. Ci, którzy wyjeżdżali wracają – często niechętnie – do rzeczywistości o wiele bardziej szarej, niż ta na wyjeździe. Słowem – spotykają się ludzie inni niż ci, którzy się rozstawali przed urlopem. Przeważnie.

Awanturę może wywołać każdy pretekst: otwarte lub zamknięte okno, źle krojona bułka, pilot… Dorośli lepiej sobie radzą z frustracją własną i partnera. Ale dzieci? Ktoś kiedyś powiedział, że podczas awantury między rodzicami czują się jak pasażer lecącego samolotu, którego dwóch pilotów raptem wszczyna burdę i bójkę w kokpicie. Warto o tym pamiętać.

Dlatego nie doprowadzaj do wyczerpania cierpliwości. Zanim to nastąpi, rozmawiaj, gdy tylko widzisz problem. Spokojnie i normalnie.

Bo przecież jesteś normalnym człowiekiem?

 

 

 

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 3 (701) ROK XXVIII
Następne wydanie 22.02.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane