Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Ruszają z łopatami na topory

Działka przy ul. Arabskiej 3

Od wielu dni mieszkańcy alarmują o kolejnych wycinkach drzew. Z nie tak dawno uchwalonego przez Sejm prawa do praktycznie swobodnej wycinki drzew korzystają wszyscy, którzy mają w tym własny interes. Nie bacząc na dobro ogólne. Ustawa, powszechnie uznawana za szkodliwą ma być zmieniona, ale na razie, w obliczu prawa, trwa prawdziwa rzeź drzew.

Działka przy ul. Grochowskiej 328

– Wyruszamy z łopatami na topory! – zapowiedział na briefingu prasowym wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. – W najbliższych dniach posadzimy w stolicy blisko 5000 drzew.

W środę, 15 marca, wiceprezydent wystąpił przed dziennikarzami razem z radną Aleksandrą Gajewską, wiceprzewodniczącą stołecznej Komisji Ochrony Środowiska oraz Renatą Kuryłowicz z Zarządu Zieleni.

W najbliższy weekend w kilkunastu dzielnicach zostanie posadzonych blisko 300 dość sporych drzew (o wysokości dochodzącej nawet do 7 metrów). Akcja stołecznego Ratusza ma być odpowiedzią na obecnie obowiązujące prawo, przez które Warszawa traci setki zdrowych drzew.

Działka przy zbiegu ul. Siennickiej i Dwernickiego

Więcej o tej sprawie napiszemy w papierowym wydaniu „Mieszkańca”.

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 6 (704) ROK XXVIII
Następne wydanie 12.04.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane