Sprawdź gdzie w okolicy są place zabaw

Kontrole placów zabaw to jeden z priorytetów Oddziałów Terenowych straży miejskiej. Ruszają zanim cieplejsze dni zachęcą dzieci i rodziców do dłuższych spacerów. Do skontrolowania jest około 900 dziecięcych ogródków. „Rejonowi” sprawdzają stan techniczny urządzeń i ogrodzeń, estetykę (chodzi o akty wandalizmu), sposób korzystania z obiektów oraz czystość. Przy okazji prowadzone są też kontrole plenerowych siłowni.

Do końca maja sprawdzono ponad 350 obiektów. Zaledwie 10 sytuacji wymagało interwencji zarządców obiektów. Rejonowi oceniają, że stan placów zabaw z roku na rok się poprawia. Powstaje coraz więcej nowoczesnych obiektów, wyposażonych w bezpieczną wykładzinę i atestowane zabawki. Starsze urządzenia zastępowane są nowymi lub naprawiane. Co roku też zarządcy, których nie stać na utrzymanie ogródków dziecięcych, decydują się na demontaż i zmieniają przeznaczenie terenu.

Mało kto wie, że straż miejska prowadzi specjalny serwis poświęcony placom zabaw. Obiekty oznaczane są na specjalnie przygotowanej mapie. Klikając w ikonkę można podejrzeć wyposażenie placyku w interesującej nas lokalizacji. Plan jest aktualizowany każdorazowo po zakończeniu kontroli. Serwis dostępny jest pod tym linkiem.

 

Źródło: Straż miejska

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content