Z OSTATNIEJ CHWILI

Kamil Stoch wicemistrzem świata w lotach!

Kamil Stoch w pięknym stylu wywalczył srebrnym medal Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, które rozegrane zostały w niemieckim Oberstdorfie. Polak po raz kolejny zapisał się w historii skoków narciarskich i do swojej bogatej kariery dołożył dzisiaj tytuł wicemistrza świata w lotach narciarskich. Tytuł mistrzowski zdobył Norweg Daniel Andre Tande, który wyprzedził Stocha o 13,3 punktu. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy Richard Freitag.
W sobotę wiatr przeszkadzał organizatorom Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w rozegraniu trzeciej oraz czwartej serii mistrzowskiego konkursu indywidualnego. Trzecia runda rozpoczęła się z półgodzinnym opóźnieniem, natomiast po dłuższym oczekiwaniu jury zawodów podjęło decyzję o odwołaniu serii finałowej.
 
W trzeciej i zarazem ostatniej rundzie Mistrzostw Świata w lotach narciarskich najlepszy okazał się Kamil Stoch. Nasz mistrz uzyskał 211,5 metra i w stosunku do piątkowych wyników, awansował o jedną pozycję, i tym samym wywalczył pierwszy karierze medal w lotach narciarskich. Należy dodać, że jest to dopiero drugi dla Polski, po brązowym krążku Piotra Fijasa, medal na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich. Mistrz Daniel Andre Tande wylądował na 200 metrze i ta odległość pozwoliła mu na utrzymanie prowadzenia w konkursie oraz zwycięstwo w mistrzostwach w Oberstdorfie. Po sobotniej rywalizacji na obiekcie HS-235 spadek na trzecie miejsce zanotował Richard Freitag, który dzisiaj oddał skok na odległość 190,5 metra.
 
Najlepsze w karierze wynik na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich osiągnęli również pozostali nasi reprezentanci. Dawid Kubacki w sobotę oddał piękny lot na odległość 215,5 metra i ukończył mistrzostwa na 10. pozycji. Trzy lokaty za nim uplasował się Stefan Hula, który skoczył 192,5 metra. Natomiast na 17. miejscu znalazł się Piotr Żyła, który w trzeciej serii uzyskał 198,5 metra.
źródło:pzn.pl