Z OSTATNIEJ CHWILI

Stoch zwycięzcą Willingen Five! Żyła trzeci

To był kolejny fenomenalny konkurs w wykonaniu Biało-Czerwonych pod wodzą Stefana Horngachera. W niedzielnych zawodach Polacy zdominowali rywalizację i zgarnęli dwa miejsca na podium. Drugą pozycję wywalczył Kamil Stoch, który tym samym przypieczętował swój triumf w pierwszym w historii turnieju Willingen Five. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła. Zwycięstwo w zawodach odniósł Norweg Johann Andre Forfang.

Norweg Johann Andre Forfang po znakomitym skoku na odległość 147,5 metra objął prowadzenie w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Willingen i o 4,2 punktu wyprzedzał Kamila Stocha, który skoczył dwa metry bliżej. Trzecie miejsce na półmetku rywalizacji zajmował kolejny z Polaków – Dawid Kubacki, który wylądował na 138 metrze.

Po pierwszej serii w “10” konkursu znajdowało się łącznie czterech biało-czerwonych. Na siódmej pozycji znalazł się Piotr Żyła, który uzyskał 138,5 metra. Natomiast dwie lokaty za nim plasował się Maciej Kot, który wylądował na 142 metrze. Awans do czołowej “30” wywalczył również Stefan Hula, który po skoku na odległość 126,5 metra zajmował 23. miejsce. Niestety punktów nie zdobył dzisiaj Jakub Wolny, który skoczył 128 metrów i ukończył zawody na 31. pozycji.

W drugiej serii jako pierwszy z Polaków znakomity skok oddał Stefan Hula. 31-latek w pięknym stylu wylądował na 145 metrze i tym samym zanotował spory awans w konkursie, kończąc zawody na 12. miejscu. Na ósmej pozycji uplasował się Maciej Kot, który w finale skoczył 133,5 metra. Taką samą odległość jak Kot uzyskał Dawid Kubacki, który zajął siódme miejsce. Po raz pierwszy w tym sezonie na podium stanął Piotr Żyła, który trzecią lokatę przypieczętował skokiem na odległość 138,5 metra. Natomiast drugi Kamil Stoch w serii finałowej uzyskał 140,5 metra i do zwycięzcy Johanna Andre Forfanga stracił zaledwie dwa punkty. Norweg w drugiej serii skoczył 144,5 metra. 

Kamil Stoch po raz kolejny zapisał się w historii skoków narciarskich i został pierwszym zwycięzcą turnieju Willingen Five. Po bardzo dobrych występach w niemieckim Willingen Kamil Stoch odzyskał żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata i nad drugim Richardem Freitagiem ma 43 punkty przewagi.

 
źródło: pzn.pl