A w sierpniu dożynki!

Starsi Czytelnicy pamiętają, jak centralne obchody dożynek odbywały się w prawobrzeżnej Warszawie na Stadionie Dziesięciolecia. Dożynki, to piękne święto, ale w wielkim mieście trochę zapomniane…

Dlatego chcemy przypomnieć tę staropolską tradycję i objęliśmy patronatem medialnym Święto Plonów Diecezji Warszawsko-Praskiej. Uroczystości dożynkowe odbędą się 26 sierpnia w Gliniance w gminie Wiązowna. To tylko nieco ponad 20 km od Warszawy i warto już wcześniej zaplanować, a potem spędzić w nietypowy sposób, ostatnią niedzielę sierpnia.

W czasie wydarzenia odbędzie się m.in. konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Ciekawie zapowiada się także korowód maszyn rolniczych,jak również biesiada ludowa czy inne, tradycyjne dożynkowe obrzędy. Będzie też sporo muzyki folk i disco.

Część rozrywkowa wydarzenia jest bardzo rozbudowana. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Redlin.

– Zapewniam, że będzie folkowo, ludowo, kolorowo, tradycyjnie i wspaniale! – obiecuje Paulina Sokół, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie, który jest jednym ze współorganizatorów Dożynek. Zapraszamy na imprezę i na nasz portal www.mieszkaniec.pl po więcej informacji o tegorocznych, diecezjalno-gminnych dożynkach.