Akcja „Choinka dla życia”

Lasy Państwowe wspólnie z Narodowym Centrum Krwi organizują w czwartek, 16 grudnia akcję „Choinka dla życia”. Wszystkie osoby, które zdecydują się na oddanie krwi tego dnia będą mogły w zamian otrzymać choinkę.

W ponad czterdziestu miejscach w całej Polsce znajdują się punkty, w których na dawców będą czekały choinki. Każdy, kto odda krew, otrzyma voucher, który będzie można zamienić tego samego dnia na świąteczne drzewko. Co ważne, w stolicy choinki będą do odbioru do wyczerpania zapasów wyłącznie w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie przy ul. Saskiej 63/75 w godz. 8:00 – 16:00.

Kto może oddać krew? Każdy mieszkaniec, który jest zdrowy i ukończył 18 lat (w wyjątkowych sytuacjach możliwe jest, aby krwiodawca miał 17 lat, jednak po uzyskaniu zgody rodziców bądź opiekunów prawnych). Osoba zakwalifikowana do oddania krwi czy osocza ma wykonywane badania przedmiotowe, które następnie są oceniane przez lekarza. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań krwiodawca może oddać ten najcenniejszy dla życia dar.

Akcja Lasów Państwowych jest symbolicznym podziękowaniem dla wszystkich, którzy w ten sposób pomagają innym. /mk/

Źródło/Fot.: Lasy Państwowe 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content