Bezpieczna w wielkim mieście

Tajniki obrony koniecznej, przydatne chwyty i akcesoria – to wszystko mają okazję poznać uczestniczki treningu samoobrony dla kobiet. Bezpłatne zajęcia odbędą się już w sobotę, 9 marca, o godz. 12.00 (Białołęcki Ośrodek Sportu, ul. Strumykowa 21). Szkolenie poprowadzi sam wiceprezydent stolicy, Robert Soszyński.

Z okazji Dnia Kobiet warszawianki będą uczyły się, jak sobie radzić w sytuacjach zagrożenia. Łatwe do opanowania techniki obrony pozwolą paniom zyskać większą pewność siebie. W bezpłatnym treningu mogą wziąć udział wszystkie kobiety, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Jednym z prowadzących zajęcia samoobrony będzie Robert Soszyński, zastępca prezydenta stolicy, który jest także certyfikowanym instruktorem Wushu. Wiceprezydent posiada drugi stopień mistrzowski w Kung-Fu oraz pierwszy z samoobrony.  W sobotę towarzyszyć mu będzie zespół wykwalifikowanych instruktorów. Dodatkowo, dla chętnych pań warszawscy strażnicy miejscy przedstawią podstawy udzielania pierwszej pomocy.

Wstęp bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy zbierane pod adresem bialolekajestkobieta@gmail.com. Szczegóły dostępne tutaj.

Inicjatorkami wydarzenia są przedstawicielki lokalnej grupy „Białołęka jest kobietą”, które od lat działają na rzecz zwiększenia aktywności warszawianek. /um/