„Drugie życie” w Promenadzie

14 maja, w południowopraskim CH Atrium Promenada odbył się finał akcji „Szafa Otwarta – Drugie życie dobrych rzeczy”. W akcji mieszkańcy oraz klienci Promenady dzielili się dobrymi, ale nieużywanymi rzeczami ze swoich szaf.
Chodziło o to, aby przejrzeć szafy i garderoby, wybrać rzeczy, których, z różnych przyczyn nie używamy, i przynieść do specjalnego punktu w Promenadzie.
Posegregowane rzeczy trafią do podopiecznych lokalnych ośrodków, placówek i fundacji.
Trafią do ludzi, którzy muszą wybierać pomiędzy zakupem butów dla dziecka, a zakupem podręczników do szkoły – mówiła w Promenadzie Małgorzata Rozenek-Majdan, ambasadorka akcji. – Tego typu dary potrafią naprawdę ułatwić im życie…

Ludzie przynosili zarówno ubrania, jak i dodatki i użytkową galanterię.
Postanowiłam oddać moją ulubioną torebkę Wittchen’a – tłumaczyła jedna z pań biorących udział w akcji. – Jest bardzo pojemna, bo to torba dla dojrzałej kobiety, która jak idzie na zakupy z dzieckiem, to w takiej torebce musi mieć wszystko – wodę, chusteczki, telefon swój i dziecka, portfel…
Akcję wspomagało kilka znanych osób związanych ze światem mody.

Między innymi blogger modowy Łukasz Podliński, który Małgorzacie Rozenek przekazał swój beżowy trencz (na zdjęciu).
Akcja powiązana była z konkursem na najlepsze uzasadnienie przekazania ubrań do „Szafy Otwartej”. Nagrodą w konkursie było 3 000 zł. Facebookowy konkurs wygrała Agnieszka Trochim, która w Atrium Promenada pożegnała się ze swoją białą, koronkową sukienką.