Fotki wysokich lotów

Podniebne Nagrywki, czyli Warszawa z lotu ptaka (a konkretnie drona, bo to on wznosi się w przestworza i wykonuje wyjątkowe fotografie Warszawy). Profil na portalu społecznościowym, który z dnia na dzień ma coraz więcej fanów, wciąż zaskakuje nowymi obrazkami z naszego wspaniałego miasta.

Podniebne Nagrywki zostały stworzone przez dwójkę młodych, zwariowanych inżynierów – Martynę i Daniela, którzy na co dzień pracują w branży farmaceutycznej.

Są parą, mieszkają na Grochowie. Dlaczego akurat tę część miasta wybrali? Martyna przyjechała na studia do Warszawy 8 lat temu, poznała Daniela i już została. Daniel natomiast od urodzenia mieszka na Grochowie i nie chce się z niego przenosić.

To miejsce ma swój urok. Jest pełne zieleni, parków i jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta. Życie na Grochowie charakteryzuje większy spokój i mniejszy zgiełk niż centrum Warszawy – tłumaczą.

Poza pracą i fotografią Martyna trenuje pole dance, a jej partner, który jest muzykiem, gra na pianinie i akordeonie.

Skąd pomysł na podniebne zdjęcia? Okazuje się, że Daniel od zawsze lubił różnego rodzaju gadżety i był fanem nowoczesnych technologii. Podczas studiów zaczął interesować się dronami, a to zaowocowało skonstruowaniem własnego modelu, którym odbył swój pierwszy lot. Ta zupełnie nowa perspektywa, jaką pokazał mu dron skłoniła go do zrobienia licencji operatora drona i zakupu bardziej profesjonalnego sprzętu.

Już pierwsze zdjęcia uzmysłowiły im, że na atrakcyjną fotografię nie składa się tylko dobry kadr, ale także znajomość obróbki graficznej obrazu. Początkowo Daniel próbował swoich sił w programach graficznych, jednak z czasem dostrzegli, że to jednak Martyna ma większe wyczucie estetyki. Tak połączyli swoje wspólne umiejętności, czego efekty można podziwiać na wspaniałych fotografiach.

Niesamowite zdjęcie zrobione właśnie przez ten duet z Grochowa już wkrótce zobaczycie na naszym kalendarzu na 2019 rok, który będzie dostępny od 22 listopada w sklepie internetowym pragaunited.pl