Gdzie na badania? Do metra!

Tego jeszcze nie było! W Punkcie Obsługi Pasażerów na Młocinach zbadamy ciśnienie, saturację czy metabolizm. Kiosk telemedyczny czynny będzie do końca roku.

Badania? W następnym tygodniu, przecież czuję się dobrze. Jakie mam ciśnienie? Chyba prawidłowe, bo przecież nic się ze mną dzieje, a jak wypiję kawę to stawia mnie na nogi. Znacie to? Na pewno. W codziennym biegu większość osób nie przywiązuje wagi do podstawowych badań jakimi jest chociażby pomiar ciśnienia, chociaż to nadciśnienie jest uważane za najczęstszą przyczynę zgonów na świecie! Teraz to banalnie proste, ale często wręcz niewykonalne z powodu „braku czasu” (tym najczęściej tłumaczymy swoją niefrasobliwość) badanie idąc na metro czy autobus, albo załatwić formalności związane z komunikacją miejską.

W POP na Młocinach dostępny jest kiosk telemedyczny, czyli „budka”, w której zainstalowano urządzenia niezbędne do przeprowadzenia podstawowych badań. Można tu zbadać: stan układu krążenia (tętno, saturacja krwi, częstotliwość oddychania), ciśnienie krwi i temperaturę oraz przeprowadzić analizę składu ciała (wskaźniki BMI i WHR, wiek metaboliczny, zawartość tkanki tłuszczowej, podstawowe tempo metabolizmu, zapotrzebowanie energetyczne).

Wystarczy wejść do pomieszczenia, wygodnie usiąść, wybrać rodzaj badania  i wykonywać  polecenia pojawiające na ekranie. „Badanie” trwa kilka minut. Wyniki można odczytać na ekranie bezpośrednio po badaniu lub wybrać opcję wysyłki na adres e-mailowy. Dane osób, które zdecydują się na badanie pozostają pod ścisłą ochroną, a dostęp do nich mają tylko badające się osoby – zastrzega ZTM.

Punkt czynny jest sześć dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 7-20, a w soboty od 9.30 do 16.30. Kiosk będzie dostępny do 31 grudnia 2019 roku.

Źródło: ZTM

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content