Hala sportowa na Pradze Północ coraz bliżej

Władze dzielnicy Praga-Północ na początku kwietnia tego roku ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i budowę hali sportowej na tyłach Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego przy ul. Białostockiej 10/18. Kilka dni temu wyłoniono zwycięzcę, a następnie podpisano umowę z wykonawcą. Inwestycja ma zostać zakończona w I kwartale 2024 roku.

Uczniowie praskiej podstawówki znakomicie reprezentują szkołę i dzielnicę na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

– Obiekt zostanie tak zaprojektowany, aby można było organizować w hali turnieje sportowe, m.in. unihokeja – koronnej dyscypliny, w której uczniowie zdobywają najwyższe wyróżnienia i nagrody. Hala będzie wyposażona też w nowe szatnie, toalety i pomieszczenia techniczne – zapowiadają przedstawiciele praskiego Urzędu.

Szkole brakuje jednak hali sportowej z prawdziwego zdarzenia, na której młodzi adepci unihokeja, ale także innych dyscyplin sportowych, mogliby szlifować swoją formę.

– Hala jest nam bardzo potrzebna, ponieważ mamy salę gimnastyczną na 2. piętrze, która jest niewymiarowa i nie zaspokaja wszystkich naszych potrzeb. Gdy jest zajęta, dzieci ćwiczą na korytarzu, młodsi uczniowie często dzielą przestrzeń ze starszymi – mówi Marzena Mrozińska, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73.  

Historia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 sięga okresu międzywojennego. Placówka powstała 24 kwietnia 1934 roku. Początkowo jej siedzibą była nieruchomość przy ul. Elbląskiej 51 na Żoliborzu. Do nowej – obecnej siedziby uczniowie pierwszy raz zawitali w roku szkolnym 1955/56 i od tej pory placówka wychowuje kolejne pokolenia prażan.

Koszt inwestycji to niemal 15 000 000 złotych.  

/MK/

Źródło/Fot. UD Praga-Północerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content