Masaż – przyjemnie i skutecznie

Jest na pewno jedną z najprzyjemniejszych form terapii i do tego bardzo skuteczną. Znany już w starożytności masaż ma wiele rodzajów i zastosowań – od relaksu po eliminowanie różnych dolegliwości.

Wiele rodzajów masażu można znaleźć w Centrum Boramed, którego specjaliści podkreślają, że to bardzo przyjemna terapia, wykorzystująca techniki głaskania, ugniatania oraz inne metody oddziaływania na tkanki ciała. Idealnie sprawdza się w rozładowywaniu stresów, relaksacji, jak również do leczenia dolegliwości i schorzeń fizycznych oraz emocjonalnych, pozwala na przywracanie równowagi zdrowotnej w całym organizmie, umożliwia zachowanie dobrego stanu zdrowia fizycznego.

Są różne rodzaje masażu. Jeden z nich to masaż wisceralny. Ma on zastosowanie w chorobach pacjentów w każdym wieku. Niewiele osób wie, że dotyczy to również takich schorzeń, jak chociażby refluks. Na ten problem pomoże rozluźnienie przez terapeutę struktur, które wpływają na jego usunięcie. Jednym z początkowych działań jest rozluźnienie przepony po to, by żołądek lepiej pracował. Poza tym to praca na nerwie błędnym, który przywspółczulnie unerwia żołądek, czyli to będzie także praca w okolicy szyi i działania na kręgosłupie piersiowym, który z kolei współczulnie unerwia żołądek.

Kolejna przypadłość to jelito drażliwe i inne schorzenia jelit. W tym przypadku potrzebna jest praca na obu tych układach, współczulnym i przywspółczulnym, ale najważniejsze, to znaleźć pierwotną przyczynę dolegliwości. Warto pamiętać, że jelita to są struktury, z którymi fizjoterapeuta może pracować bezpośrednio, może ich „dotknąć”, poruszyć, przywrócić właściwe ułożenie. To niezawodne działanie w większości przypadków zaparć i biegunek.

Bóle menstruacyjne? Badamy miednicę i kość krzyżową, pracujemy zwykle na więzadłach macicy – więzadło obłe, więzadła pępkowe, ale też między innymi na podwięziach, które przyczepiają jajowody, by osiągnąć zmniejszenie napięcia i ustąpienie bólu. Menstruacjom często towarzyszą migreny. Praca na szyi i kościach czaszki nie daje tak dobrych efektów, jeśli chodzi o migreny pań, jak praca na kości krzyżowej i przedniej części brzucha. Pojawienie się migreny często jest powiązane z tym obszarem – tłumaczy Mariusz Madej z Centrum Boramed.

Wszyscy, którzy potrzebują odprężenia i oderwania się od problemów dnia codziennego, powinni skorzystać natomiast z masażu relaksacyjnego. To idealny sposób na relaks zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

W Centrum Boramed specjaliści wykonują również masaż klasyczny. Tutaj szczególną uwagę zwraca się na opracowanie poszczególnych elementów strukturalnych związanych z tkanką mięśniową, tj. ścięgien, przyczepów mięśniowych, powięzi. Ten rodzaj masażu jest bardzo często stosowany przy bólach kręgosłupa. Jego zadaniem jest zlikwidowanie zwiększonego napięcia i wzmocnienie słabej tkanki mięśniowej.

Specjalne masaże bywają zbawienne dla kobiet w ciąży. Wykonywany jest on w bezpiecznych dla ciężarnych pozycjach: na boku, w pozycji siedzącej lub półleżącej. Masaż pleców lub nóg przynosi wielką ulgę zmęczonym plecom, pozwala na zredukowanie obrzęków i pozbycie się uczucia ciężkich nóg.

Masaże są skuteczną formą terapii przy wielu dolegliwościach, a w Centrum Boramed trwa właśnie promocja, dlatego warto przekonać się o tym, jak duże korzyści może przynieść profesjonalnie wykonany masaż.


Pakiet 3 masaży kręgosłupa(30 min.) w super cenie!!! Oferta obejmuje wskazanych przez Boramed rehabilitantów.