Mimo wyroku za pedofilię były prezes KS „Wesoła” nadal trenował dzieci!

Mimo wyroku za pedofilię prezes KS „Wesoła” nadal trenował dzieci!

Byłemu prezesowi Klubu Sportowego „Wesoła” postawiono zarzut niestosowania się do wyroku sądu. Podejrzany został już wcześniej skazany za pedofilię i otrzymał zakaz uprawiania zawodu związanego z opieką nad nieletnimi. Mimo to oskarżony nadal miał jeździć z dziećmi na imprezy sportowe, kąpać się z nimi pod prysznicem i spać w jednym pokoju. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna dziś usłyszał zarzuty – powiedziała we wtorek 8 sierpnia (jak podaje RDC) Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik Prokuratury Rejowej Warszawa Praga-Południe. – W prokuraturze rejonowej przedstawiono dziś Krzysztofowi A. zarzut z art. 244 k.k., tj. niestosowanie się do sądowego zakazu wykonywania zawodu i prowadzenia działalności związanej z edukacją i wychowaniem osób małoletnich.

Były prezes Klubu Sportowego „Wesoła” za czyny pedofilskie został skazany na dwa lata więzienia – wyrok uprawomocnił się w grudniu 2021 roku. Ponieważ nie zasądzono wówczas natychmiastowego wykonania kary, mężczyzna przebywał na wolności. I nadal zajmował się dziećmi, pomimo że otrzymał też trzyletni zakaz działalności związanej z edukacją i wychowaniem dzieci! 

Krzysztof A. zajmował urząd prezesa od października 2019 roku do 17 maja 2022 roku. W tym czasie mężczyzna miał cały czas wyjeżdżać z dziećmi jako trener na różne imprezy piłkarskie. Zaniepokoiło to niektórych rodziców. To oni zgłosili do prokuratury, że trener śpi z dziećmi w jednym pokoju, a nawet wspólnie bierze z nimi prysznic.

Zarząd Klubu Sportowego „Wesoła” zapewnia, że nic nie wiedział o wyroku ciążącym na byłym prezesie. Nawiązał też współpracę z fundacją, która zajmuje się ochroną praw dzieci i ustanowił pełnomocnika w postępowaniu karnym. Sam podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. /jn/

Źródło: RDC

Zdjęcie poglądowe, źródło Pixabayerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content