Mordowali ludzi, by przejąć ich mieszkania!

W grudniu 2021 policja ze stołecznego Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw zatrzymała 43-letniego Romana P. oraz trzech innych mężczyzn w wieku 38, 64 i 72 lat. Całej czwórce postawiono zarzuty zabójstwa, usiłowania zabójstwa, oszustwa oraz usiłowania oszustwa. Mężczyźni podejrzani są o podstępne przejmowanie mieszkań starszych osób, których następnie truli alkoholem z izopropanolem. Sprawa w toku.

Sześć ofiar bezwzględnej grupy!

Na trop szajki, która mordowała ludzi, by przejąć ich mieszkania funkcjonariusze Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej, pracujący pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, wpadli prowadząc śledztwo dotyczące usiłowania handlu bronią palną bez wymaganego zezwolenia. W trakcie dochodzenia udało się ustalić, że zatrzymany na początku ubiegłego roku mężczyzna, który od marca 2020 roku do stycznia 2021 roku nakłaniał jedną z osób do nabycia lub pośredniczenia w nabyciu broni palnej, miał również związek z przejmowaniem od samotnych osób należących do nich mieszkań. Jak się okazało, w procederze tym mieli uczestniczyć czterej mężczyźni w wieku 38, 43, 64 i 72 lat.

Przestępcy wybierali na swoje ofiary ludzi starszych, schorowanych, nierzadko uzależnionych od alkoholu i z problemami finansowymi. Najpierw podstępem zdobywali ich zaufanie, by następnie skłonić ich do podpisania notarialnych dokumentów, dzięki którym oszuści otrzymywali prawo do sprzedaży ich nieruchomości. Po dokonaniu niezbędnych formalności przestępcy dostarczali swym ofiarom skażony alkohol, doprowadzając do ich śmierci. W ten sposób zamordowali sześć osób! Ofiar mogłoby być więcej, gdyby trzem kolejnym nie udało się przeżyć, mimo spożycia zatrutego alkoholu.

Wszystkim czterem mężczyznom prokuratura postawiła zarzuty. 43-letni Roman P. odpowie za zabójstwo sześciu osób, wyłudzenie mienia znacznej wartości, usiłowanie zabójstwa, usiłowanie oszustwa oraz za kierowanie grupą dokonującą oszustw majątkowych. Jego „współpracownicy” również staną przed sądem. 64-latkowi postawiono zarzut zabójstwa i wyłudzenia, za dwukrotną próbę zabójstwa oraz usiłowanie oszustwa odpowie 38-letni zatrzymany, natomiast 72-letni mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. 43-latek, 64-latek i 38-latek zostali tymczasowo zatrzymani na okres trzech miesięcy. 72-letni zatrzymany otrzymał zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu i poręczenie majątkowe.

Sprawa szajki wyłudzającej mieszkania i uśmiercających ich właścicieli nie została jeszcze zakończona.

/jn/

Źródło: Komenda Stołeczna Policji; PAP

Foto: Pixabay.com (zdjęcie poglądowe) 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content