Obywatelskie zatrzymanie przestępcy

Przypadkowy przechodzeń pomógł starszej kobiecie

Przypadkowy przechodzień pomógł starszej kobiecie, która została napadnięta przez 27-letniego mężczyznę. Na miejsce wezwano patrol policji. Napastnik trafił do aresztu.

Napastnik aresztowany, a pokrzywdzona odzyskała swoją własność

Gdyby nie przypadkowy przechodzień, który bez wahania pośpieszył z pomocą, pewna starsza kobieta zostałaby brutalnie okradziona. 27-letni napastnik zaatakował ją na ulicy, próbując wyrwać jej torebkę.

Pomimo podeszłego wieku, ofiara ataku nie zamierzała się tak łatwo poddać. Doszło do szarpaniny. Po krótkiej chwili zniecierpliwiony 27-latek uderzył kobietę w głowę, przewracając ją na ziemię. W tej chwili jednak niespodziewanie seniorce przyszedł z pomocą przypadkowy przechodzień, który obezwładnił napastnika. Inni świadkowie wezwali policję.

Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce przestępstwa zatrzymali napastnika i zwrócili seniorce jej własność. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 27-latka. Po zebraniu przez policję materiałów dowodowych i przesłuchaniu świadków, mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju. /jn/

Źródło: KRP VIIBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content