Odpowiedzą za kradzież i paserstwo glukometrów

Policjanci wydziału mienia z komendy na Pradze Południe dotarli do mężczyzn mających związek z kradzieżą i paserstwem… glukometrów o wartości 4 tys. 500 zł. 34-latek usłyszał zarzuty dokonania kradzieży w aptece, natomiast 46-latek odpowie za paserstwo. Większość glukometrów udało się odzyskać.

Kiedy do komendy przy ul. Grenadierów wpłynęło zawiadomienie o kradzieży 18 glukometrów z apteki, sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Policjanci sprawdzili monitoring i szybko rozpoznali podejrzanego, który bywał już na komendzie zatrzymywany przy okazji podobnych spraw. 34-latek niedługo później został aresztowany i dzięki temu udało się ustalić los glukometrów. Część odzyskano w lombardzie, kolejne 4 sztuki posiadał podejrzany o paserstwo 46-latek. On również został zatrzymany.

-Wykonane czynności operacyjne oraz zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie zarzutu paserstwa 46-latkowi. Z kolei 34-latek usłyszał 2 zarzuty, odpowie za kradzież glukometrów, a także dwóch telefonów komórkowych sprzed kilku miesięcy, gdzie również został rozpoznany przez funkcjonariuszy wydziału mienia – informuje KSP.

Źródło: policja.waw.pl

 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content