Pogoda w najbliższych dniach – prognoza ze sprawdzonego źródła

Takiej końcówki wakacji chyba nikt z nas się nie spodziewał. Lejący się z nieba żar ma z nami jeszcze pozostać przez kilka dni, dlatego po raz kolejny przypominamy o nakryciach głów, piciu wody, unikaniu słońca i dbaniu o zwierzęta – muszą mieć ciągły dostęp do wody. Nie zapominajmy też o ptakach – wystawmy miseczki z wodą, by mogły z niej skorzystać.

Lato, w pełni, jednak wakacje dobiegają końca. Jak zapowiada się początek roku szkolnego? Sprawdziliśmy prognozę pogody przygotowaną przez Krzyśka Piaseckiego z “Pogoda w stolicy, jak i w okolicy”, a jego zapowiedzi są niemal nieomylne więc pewnie tak będzie i tym razem.

-Dziś będzie czwarty z kolei dzień z ponad 30°C – po południu spodziewać się można około 32°C, lokalnie 33°C. Ewentualne burze mogą wystąpić dopiero nocą, ale będą rozproszone.

Bardziej dynamiczna pogoda czeka nas jutro, będzie ponownie upalnie, ale późnym popołudniem przez Mazowsze przechodzić będą burze z silnym deszczem.

Upały utrzymają się jeszcze kilka dni, prawdopodobnie do poniedziałku włącznie, z temperaturą 30-33°C. A później… spadek nawet poniżej 20°C – zapowiada “Pogoda w stolicy, jak i w okolicy”.