Pojawił się oficjalny komunikat w sprawie tragicznej śmierci dziecka na Jagiellońskiej!

Pojawił się oficjalny komunikat w sprawie tragicznej śmierci dziecka na Jagiellońskiej!

Zgodnie z oficjalną informacją, opublikowaną na stronie Policji, śledczy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ będą wyjaśniać okoliczności tragicznej śmierci 4-letniego dziecka w wypadku, do którego doszło w piątek, 12 sierpnia 2022 roku, na ulicy Jagiellońskiej na Pradze Północ.

Jak podaje policja, tragedia wydarzyła się około godziny 11.40 na jednym z przystanków tramwajowych na Jagiellońskiej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego stołecznej Policji i z grupy dochodzeniowo-śledczej północnopraskiej komendy, którzy pojawili się na miejscu wypadku, dokonali jego oględzin, zebrali materiał dowodowy i ustalili świadków. Pobrano również krew motorniczego do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

Policja nie podała płci dziecka, jednak według nieoficjalnych doniesień, ofiarą wypadku na Jagiellońskiej był chłopiec. Dziecko jechało z babcią tramwajem linii nr 18 w kierunku pętli Żerań FSO. Do zdarzenia miało dojść, gdy chłopczyk wysiadał na przystanku przystanku Batalionu Platerówek przy ul. Jagiellońskiej. Zamykające się drzwi przytrzasnęły jego nogę, a tramwaj ruszył. Zanim motorniczy zorientował się, co się dzieje, tramwaj przejechał kilkaset metrów, ciągnąć za sobą dziecko. Chłopiec zginął na miejscu. Jego babcia została zabrana przez pogotowie ze względu na ciężki szok psychiczny.

Jesteśmy wstrząśnięci z powodu tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj na Pradze Północ. W jego wyniku życie straciło kilkuletnie dziecko. Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc służbom w jak najszybszym wyjaśnieniu przyczyn tej niewyobrażalnej tragedii – przekazały w komunikacie opublikowanym na Twitterze Tramwaje Warszawskie

Głos w sprawie zabrał również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski:

Sercem i myślami jestem z rodziną kilkuletniego chłopca, który zginął w wyniku potwornego wypadku z udziałem tramwaju na Pradze Północ. Zrobimy wszystko, aby pomóc służbom w wyjaśnieniu przyczyn tragedii – napisał również na Twitterze.

/jn/

Źródło i foto: KRP VI

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content