Porozmawiajmy o Pradze-Północ

Porozmawiajmy o Pradze-Północ Foto UM

W najbliższy wtorek, 14 listopada, prezydent m.st. Warszawy odwiedzi Pragę Północ, dzielnicę kojarzoną z Warszawskim ZOO, ulicą Ząbkowską, Bazarem Różyckiego, obiektami przemysłowymi sąsiadującymi z przedwojennymi kamienicami, czy nowymi osiedlami mieszkaniowymi.

Zmiany i rozwój Pragi Północ

W ostatnich latach, na Pradze Północ dokonało się wiele zmian. Powstały stacje metra, a dzięki licznym połączeniom tramwajowym i autobusowym, dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum stolicy. Już w przyszłym roku mieszkańcy będą mieć do swojej dyspozycji most pieszo-rowerowy.

Rozwój dzielnicy to także inwestycje, które zrealizowano w dzielnicy, np. odnowienie Pałacyku Konopackiego (siedziba Domu Kultury Praga), remont międzypokoleniowej kamienicy przy ul. Stalowej, czy modernizacja Parku Praskiego. Przed dzielnicą kolejne zadania do realizacji.

Spotkanie z prezydentem

14 listopada br. dzielnicę odwiedzi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. Podczas otwartego spotkania pod hasłem „Porozmawiajmy o Pradze-Północ”, prezydent będzie rozmawiał o wyzwaniach, jakie stoją przed dzielnicą i kolejnych planowanych inwestycjach z mieszkańcami, włodarzami oraz radnymi dzielnicy.

Spotkanie odbędzie się w hali sportowej DOSIR Praga-Północ przy ul. J. Szanajcy 17/19 o godz. 18.00. Na spotkaniu będzie obecny tłumacz języka migowego. Zapewniona będzie także pętla indukcyjna wspomagająca osoby niedosłyszące.

/om/

Źródło i foto: UM

 error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content