Poszukiwani wolontariusze do miejskich punktów szczepień!

Od następnego piątku (14 maja), ruszają cztery miejskie punkty szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Aby wszystko przebiegało w nich sprawnie, potrzebna będzie dobra organizacja, a ta jest niemożliwa bez wsparcia wolontariuszy. Dlatego już teraz Warszawa rozpoczyna rekrutację osób, które chcą zaangażować się te działania.

Przypomnijmy: największy z punktów będzie działał na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3, a pozostałe trzy na prawym brzegu Wisły:

– w hali sportowej OSiR na Targówku przy ul. Ossowskiego 25;

– w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21

– w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Warszawa chce szczepić w nowych puntach ok. 60 tys. osób tygodniowo. Aby jednak to było możliwe potrzebne są oczywiście szczepionki i dobra organizacja punktów. Działalność każdego z nich będą wspierać wolontariusze, którzy będą mieli za zadanie m.in. udzielać informacje osobom zgłaszającym się na szczepienie, organizować kolejki do rejestracji i szczepień, pomagać wypełniać formularze czy kierować do odpowiednich stanowisk szczepień.

Wolontariusze zostaną ubezpieczeni oraz wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej. Dodatkowo otrzymają koszulki identyfikacyjne. Z każdym wolontariuszem zostanie podpisane porozumienie o współpracy na podstawie którego zostanie wystawione zaświadczenie o wolontariacie (wraz z liczbą przepracowanych godzin). Osoby, które jeszcze się nie szczepiły, będą mogły jako wolontariusze otrzymać szczepionkę. Organizatorami wolontariatu są dzielnicowe Ośrodki Pomocy Społecznej, na terenie których znajdują się punkty szczepień powszechnych – wyjaśnia Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Kto może zostać wolontariuszem w warszawskim punkcie szczepień powszechnych? Każdy, kto ma 18 lat. Nie trzeba być związanym z sektorem służby zdrowia.

Punkty będą działać w godzinach 8:00-18:00 od poniedziałku do niedzieli – aby pomóc w ich funkcjonowaniu wystarczy być dyspozycyjnym przez kilka godzin w tygodniu. Wymogiem wobec osób zgłaszających się na wolontariat jest dobry stan zdrowia i gotowość do bycia zaszczepionym. Od wolontariuszy wymagane będzie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Zgłoszenia na wolontariat (do konkretnego punktu) przyjmowane są przez Miejski Portal Wolontariatu www.ochotnicy.waw.pl

/um/



 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content