Próbował sforsować sklepową witrynę, by zdobyć torebkę dla ukochanej

Ten pan dwukrotnie próbował sforsować sklepową witrynę, by zdobyć torebkę dla ukochanej. Prezentu jednak wybranka serca nie dostała, bo 25-latek wylądował w policyjnej celi.

Włamywacz został zatrzymany podczas ucieczki z miejsca zdarzenia, chwilę po tym jak po raz drugi na przestrzeni kilku dni, próbował wybić sklepową szybę. Wyrzucił śrubokręt, młotek i klucz, jednak narzędzia bez problemu znaleźli policjanci, którzy szybko „rozpracowali” niedoszłego rabusia.

W czasie wykonywania ustaleń i gromadzenia materiału dowodowego śledczy z wydziału mienia ustalili, że mężczyzna w lipcu opuścił więzienie, gdzie odbywał kilkuletnią karę pozbawienia wolności za rozbój. Dodatkowo wyszło na jaw, że kilka dni przed zatrzymaniem próbował już włamać się do tego samego sklepu. Jak przyznał chciał ukraść z wystawy torebkę dla swojej dziewczyny – relacjonuje nadkom. Joanna Węgrzyniak z KRP VII.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem. Przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

Źródło: policja.waw.pl