Ruszyły zapisy na XVII Bieg Wedla

Wystartowały zapisy na XVII Bieg Wedla. Najsłodsza impreza w Polsce odbędzie się 6 lutego 2022 roku w Parku Skaryszewskim. Gazeta Mieszkaniec jest patronem honorowym wydarzenia.

Bieg Wedla na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych w Warszawie. Odbywa się nieprzerwalnie od 2006 roku w Parku Skaryszewskim i za każdym razem cieszy się niesamowitą popularnością. Organizowany jest przez Oddział PTTK Warszawa Praga.

Jedynie ubiegłoroczna edycja była nietypowa, bo wirtualna, ze względu na pandemię COVID-19, kiedy to uczestnicy pokonywali dystans 5,43 km lub 9 km (dorośli), 1,86 km (dzieci w wieku do 15 lat) oraz 0,25 km (dzieci w wieku do 7 lat) w dowolnym miejscu w okresie 30.01 – 7.02, a następnie zgłaszali się do organizatora i otrzymywali nagrody.

W przyszłorocznej edycji organizatorzy przewidują dwojaki rodzaj uczestnictwa w imprezie. Można będzie wziąć udział w biegu, podobnie jak w poprzedniej edycji wirtualnie lub tradycyjnie pokonując dystans w Parku Skaryszewskim. Oddział PTTK Warszawa Praga wraz z Redakcją Gazety Mieszkaniec zachęca do udziału w wydarzeniu, który odbędzie się tym razem na dystansach: 0,25 km (75 miejsc), 1,86 km (75 miejsc), 5,43 km (225 miejsc), 9 km (375 miejsc), 5 km Nordic Walking (100 miejsc) oraz O-run (100 miejsc). Zapisy trwają na stronie: http://biegwedla.pl/zapisy/

Osoby decydujące się na bieg wirtualny muszą pokonać dystans o podobnej długości w dniach 5-13.02.2022 roku z własnym pomiarem czasu i przesłać swój wynik do organizatora. Pakiety startowe będzie można odebrać w dniach 31 stycznia – 4 luty 2022 roku w wyznaczonym przez organizatora miejscu lub w biurze zawodów w dniu biegu. Każda osoba, które weźmie udział w wydarzeniu otrzyma pamiątkowy medal i słodką niespodziankę.

XVII Bieg Wedla planowany był pierwotnie na weekend 29-30 stycznia 2022 roku. Ze względu na nałożenie się wydarzenia z biegiem „Policz się z cukrzycą” organizowanego w ramach XXX Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowiono przesunąć termin praskiego biegu o tydzień tak, aby każdy chętny mógł wziąć udział w obydwu imprezach.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu, jako uczestnik bądź do wspierania, jako kibic wszystkich biegnących.    

/mk/ 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content