Ślubowanie i pasowanie w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 110 imienia Kazimierza Jeżewskiego na Białołęce odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na ucznia. W tym szczególnym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów szkoły.

Pani Dyrektor szkoły Sylwia Murawska-Oleksińska, witając zgromadzonych gości, rozpoczęła swoje przemówienie słowami Janusza Korczaka: „Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może”. Następnie powiedziała: – Bardzo Was o proszę, jeśli czegoś nie wiecie, zadawajcie pytania, dużo pytań! Bądźcie dociekliwi i oczekujcie, byśmy udzielali wyczerpujących odpowiedzi na Wasze zapytania. Ciekawość świata będzie Was przybliżać do oceanu wiedzy.

Pierwszoklasiści pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali przedstawienie, pokazując, że potrafią pięknie śpiewać i recytować. Ale najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor. Pierwszoklasiści przyrzekali być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki szkolne. Złożyli podpisy odciskiem swojego palca na tablo pod swoim zdjęciem. Następnie dzieci wraz z nauczycielami posadziły drzewo przed budynkiem szkoły.

Na uroczystości obecna była wiceburmistrz dzielnicy Białołęka, Izabela Ziątek, która składając dzieciom życzenia, nie zapomniała o nauczycielach mówiąc:

Dzień Edukacji Narodowej, to najlepszy moment by docenić trud nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty, tym bardziej że dwa ostatnie lata to nieznanie dotychczas wyzwania jakim musieli sprostać.

My również, dziękując za zaproszenie na tak miłą uroczystość, życzymy pierwszoklasistom i wszystkim uczniom wielu sukcesów na drodze edukacji, a ich nauczycielom i całej kadrze szkolnej, pracownikom oświaty, wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content