Światowa czołówka teqball na Pradze Północ

W najbliższy weekend Warszawa stanie się światową stolicą teqball. Najlepsi gracze w tej dyscyplinie będą rywalizować o zwycięstwo w 2. edycji Challenger Warsaw CUP Teqball. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy.

Co łączy Ronaldinho Gaucho, Luisa Figo, Roberto Piresa, Williama Gallasa oraz Simao Sabrosę? Wszyscy odnosili sukcesy na dużym boisku, a dziś z powodzeniem oddają się nowej pasji, jaką jest teqball. Dyscyplina ta, wywodząca się z Węgier, łączącą w sobie najlepsze cechy tenisa stołowego oraz piłki nożnej, rozwija się dynamicznie, zyskując miłośników na wszystkich kontynentach. Dziś stoły do teqball znajdują się w siłowniach wszystkich klubów Premiere League, a do aktywnego uprawiania tego sportu przyznają się kolejne piłkarskie gwiazdy.

Najlepsi zawodnicy na świecie, poza corocznymi mistrzostwami globu, regularnie rywalizują w zawodach z cyklu Challenger CUP. Po raz drugi impreza tej rangi zawita do Polski. Już w najbliższą sobotę (23 listopada) w hali DOSiR na Pradze Północ (ul. Szanajcy 17/19) odbędzie się 2. edycja Challenger Warsaw CUP Teqball.

Rywalizacja toczona będzie w grze singlowej. W pierwszej fazie turnieju zawodnicy będą współzawodniczyć w grupach, a później systemem pucharowym. Udział w zawodach zapowiedzieli gracze z pięciu krajów: Węgier, Czech, Rumunii, Francji oraz Polski z medalistami ostatniego krajowego czempionatu na czele. Organizatorem imprezy został posiadający sekcję teqball klub Hutnik Warszawa, zaś współorganizatorem Urząd Dzielnicy Praga-Północ. W gronie Partnerów wydarzenia znalazły się między innymi Teqball Poland oraz światowa organizacja FITEQ. Pula nagród wynosi 3000 dolarów.

Poza rywalizacją w grze pojedynczej organizatorzy zawodów przewidzieli mecz pokazowy par mieszanych z udziałem polskiego i zagranicznego miksta.

Start zawodów zaplanowano na godzinę 8:00. Turniej będzie można oglądać live na fan page’u Teqball Poland i Hutnik Warszawa, natomiast mecz finałowy i o trzecie miejsce transmitowane będą przez BielanyTV.pl.