„Sześćdziesiątka” Emerytów

W połowie marca w południowopraskim Centrum Promocji Kultury emeryci świętowali okrągły jubileusz. I nie był to jubileusz pojedynczego emeryta, ale całego związku…

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów liczy sobie 60 lat. I ten właśnie jubileusz był celebrowany przez Oddział Rejonowy Warszawa-Praga w Centrum Promocji Kultury. Imprezę honorowym patronatem objął burmistrz Pragi Południe Tomasz Kucharski.

W sali widowiskowej CPK najpierw przypomniano historię i cele Związku. O szerokiej działalności związkowców wiele mówiła multimedialna prezentacja, w której wykorzystano zdjęcia z różnego rodzaju imprez. PZERII działa na rzecz poprawy jakości życia osób starszych i niepełnosprawnych, a także przeciwdziała ich samotności i wykluczeniu. Oddział Praga, który się rozrasta (niedawno dołączyli do niego niepełnosprawni ze Związku Głuchych) ma od ubiegłego roku nowoczesną siedzibę przy ul. Paca 39. Za ten właśnie lokal związkowcy dziękowali władzom Pragi Południe.

Kilkorgu aktywnym członkom związku, a także kilku osobom wspierającym wręczono honorowe odznaczenia. Wspólnie z emerytami świętowali i słuchali urodzinowego koncertu m.in. radni Warszawy – Dorota Lutomirska i Paweł Lech oraz grupa dzielnicowych samorządowców. Obecna była też Elżbieta Ostrowska – Przewodnicząca Zarządu Głównego PZERII, a także Janusz Czyż – szef okręgowego oddziału związku.

Samorządowcy, wiceprzewodniczący Rady Pragi Południe – Bogdan Jeziorski i radny Ryszard Kalkhoff, na ręce szefowej Oddziału Praga Teresy Bugajskiej-Nyc przekazali w prezencie dwie pamiątkowe grafiki.

– Szanowni Seniorzy – mówił burmistrz Tomasz Kucharski – cieszę się, że możemy czasami was wspomóc, choćby właśnie lokalem, ale ta pomoc byłaby niczym, gdyby nie aktywność pani prezes Teresy i państwa aktywność. Dziękuję, że jesteście tak bardzo aktywni.

Burmistrz zapowiedział też, że w przyszłym miesiącu przy Paca zostanie otwarty pierwszy w Warszawie „Skwer Seniora”.

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content