Uroczyste obchody 25-lecia Straży Miejskiej m.st. Warszawy

25 lat Straży Miejskiej m.st. Warszawy - plakatW niedzielę, 28 sierpnia, o godz. 12.00 na placu Piłsudskiego odbędą się uroczyste obchody 25-lecia Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Ok. godz. 13.30 w Ogrodzie Saskim rozpocznie się Piknik Rodzinny. Dla wszystkich gości Straż Miejska przygotowała liczne atrakcje.

Podczas centralnych uroczystości na placu Piłsudskiego odebrane zostanie ślubowanie od nowo przyjętych funkcjonariuszy, wręczone zostaną odznaczenia i awanse, a wyróżniający się strażnicy zostaną uhonorowani Medalami za Ofiarność i Odwagę.

Po zakończeniu tego wydarzenia (ok. godz. 13.30) w Ogrodzie Saskim rozpocznie się Piknik Rodzinny. Dla wszystkich gości Straż Miejska przygotowała liczne atrakcje:

  • Strażnicy-ratownicy medyczni przypomną zasady udzielania pierwszej pomocy, a wszyscy chętni pod ich okiem będą mogli przećwiczyć swoje umiejętności w praktyce. W przygotowanym przez funkcjonariuszy punkcie informacyjnym będzie można zapoznać się z uprawnieniami i realizowanymi na co dzień zadaniami strażników miejskich.
  • Straż Miejska zadba również o najmłodszych, dla których, oprócz stoisk z zabawami i konkursami, przygotowane zostanie Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego. Będzie to doskonała okazja do przypomnienia sobie zasad bezpiecznego poruszania się jednośladem po mieście.

Piknik Rodzinny potrwa do godz. 17.00.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content