V Bieg Olszynki Grochowskiej 2021

Foto: EntreTiming.pl

Trwają zapisy do V Biegu Olszynki Grochowskiej. Impreza, która jest częścią obchodów 191. rocznicy Wybuchu Powstania Listopadowego, odbędzie się 27 listopada na terenie rezerwatu Olszynka Grochowska na Pradze Południe. Ze względu na sytuację epidemiologiczną organizatorzy zastrzegają sobie zmiany formy zawodów na bieg wirtualny.

Bieg ku pamięci Powstania Listopadowego

V Bieg Olszynki Grochowskiej ruszy zaraz po zakończeniu uroczystości upamiętniających 191. rocznicę Wybuchu Powstania Listopadowego, o godzinie 11.00. Start i meta zawodów zlokalizowana będzie tuż przy pomniku Poległych w Bitwie pod Grochowem, u zbiegu ulic Traczy i Szerokiej. W tym samym miejscu mieścić się będzie biuro zawodów, szatnie oraz punkt cateringowy. 

Uczestnicy V Bieg Olszynki Grochowskiej mają do wyboru dwie trasy: na 5 km oraz na 10 km. Przewidziane są również biegi dla dzieci na dystansach: 200 m dla maluchów do 7. roku życia, 500 m dla dzieci w wieku 8-10 lat oraz 1000 m dla dzieci od 11. do 13. roku życia.

Trasa biegu dla młodzieży i dorosłych wytyczona zostanie ulicami i leśnymi ścieżkami przecinającymi piękne obszary Olszynki Grochowskiej. Trudność polega na tym, że zawodnicy muszą pokonać je w określonym czasie. Jeśli nie uda im się tego dokonać, będą zmuszeni przerwać bieg. Tak więc na przebycie dystansu 5 km uczestnicy biegu mają tylko 40 min, natomiast na pokonanie 10 km tylko 90 min.

Warunkiem uczestnictwa w biegach na 5 i 10 km jest ukończenie 15 lat oraz brak przeciwwskazań natury medycznej. Zawodnicy poniżej 18. roku życia będą musieli dodatkowo posiadać pisemną zgodę rodziców lub innych opiekunów prawnych.

Każdy uczestnik V Bieg Olszynki Grochowskiej przed wyścigiem musi osobiście zgłosić się do biura zawodów, gdzie otrzyma tzw. pakiet startowy, czyli koszulkę i numer startowy. Biuro będzie czynne w dniu imprezy od godz. 9.30 aż do startu biegu. Na mecie czeka gorący poczęstunek.

Co zrobić, by wziąć udział w V Biegu Olszynki Grochowskiej?

Zgłoszenia do V Biegu Olszynki Grochowskiej odbywają się wirtualnie, poprzez stronę imprezy. Znajdziemy tam również regulamin zawodów oraz inne ważne informacje.

Limit uczestników w przypadku biegów na 5 i 10 km wynosi 500 osób, zaś w przypadku biegu dzieci tylko 100 osób. Dzieci biorą udział w wyścigu za darmo, natomiast chętni do wzięcia udziału w biegach dla młodzieży i dorosłych muszą uiścić opłatę startową w wysokości 40 zł.

Program V Biegu Olszynki Grochowskiej:

  • 9:00 – 11:00 – wydawanie pakietów startowych uczestników wydarzenia,
  • 10:00 – biegi dzieci w kolejności 1000 m, 500 m oraz 200 m,
  • 11:00 – start biegu na 5 km,
  • 11:12 – start biegu na 10 km,
  • 12:00 – dekorowanie zwycięzców.

Organizator V Biegu Olszynki Grochowskiej zastrzega sobie prawo zmiany programu z ważnych powodów, w szczególności z powodu nagłych zjawisk atmosferycznych, decyzji administracyjnych czy poważnych awarii.

Wirtualny Bieg Olszynki Grochowskiej

Organizatorzy imprezy w Olszynce Grochowskiej mają w planach przeprowadzenie normalnej imprezy plenerowej. Biorą jednak pod uwagę możliwość wprowadzenia zakazu organizowania takich zabaw, dlatego przygotowali alternatywną wersję zawodów – bieg wirtualny!

Wirtualny Bieg Olszynki Grochowskiej polegać będzie na tym, że uczestnicy, którzy zgłosili się do „normalnej” imprezy, również pobiegną, tyle że na własną rękę, w wybranym przez siebie miejscu. Muszą to jednak zrobić między 27 listopada a 15 grudnia 2021 roku, a trasa, którą pobiegną, musi wynosić 5 km. Uzyskany wynik należy następnie zarejestrować na udostępnionej przez organizatora platformie. Pakiety startowe, w tym numery startowe i medale, zostaną przesłane do zawodników pocztą na wskazany podczas rejestracji adres.

W związku z możliwością przekształcenia zawodów w bieg wirtualny, organizatorzy apelują do wszystkich, którzy chcą wziąć udział w imprezie, by nie rejestrowali się, jeśli nie akceptują zmiany formuły wyścigu!

Organizatorem V Biegu Olszynki Grochowskiej jest Fundacja Bieganie. Impreza odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy przez Dzielnicę Praga-Południe.

Źródło: EntreTiming.pl

Grafika: EntreTiming.pl 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content