Walentynki 2021

Tegoroczne Walentynki spędzimy w domach. Oczywiście związane jest to z epidemią, ale czy tak jak w przypadku innych świąt, mamy powody do niezadowolenia? Tak naprawdę nie, bo czy można wymarzyć sobie Dzień Zakochanych spędzony inaczej niż w domowym zaciszu przy blasku świec podczas romantycznej kolacji? Modne stało się odwiedzanie restauracji, ale czy do końca o to w tym wszystkim chodzi?

Paradoksalnie cieszę się z tego, że tym razem 14 lutego spędzę z narzeczoną w domu. Zawsze szliśmy coś zjeść do restauracji. Z jednej strony fajnie, bo uroczyście, ale z drugiej brakowało jednego – bliskości i prawdziwego romantyzmu, bo trudno to znaleźć akurat w Walentynki, gdzie wszędzie roi się od par zakochanych – tłumaczy Karol i podkreśla, że ma pomysł na tegoroczne świętowanie: kolacja przy świecach, właśnie w domu. Do tego na pewno jakiś upominek – bez tego nie może się obyć.

Czy to oznacza, że będzie trudniej niż zawsze, bo same zakupy zajmą pół dnia i trzeba zjechać pół miasta, żeby dostać wszystkie niezbędne rzeczy? Oczywiście, że nie! Podpowiadamy – wszystko jest w zasięgu ręki w jednym miejscu: Centrum Handlowym Szembeka.

Ponieważ to panowie najczęściej są organizatorami walentynkowych wieczorów, dlatego Karol zdradził nam szczegóły swoich planów na niedzielę (imię zaprzyjaźnionego z redakcją młodego mężczyzny zostało zmienione, aby nie psuć szykowanej niespodzianki).

Jaki jest plan? Oczywiście bukiet kwiatów – czerwone róże sprawdzają się zawsze, a ma być ich dziewięć. Ta liczba ma znaczenie, bo jak tłumaczy nasz bohater, oznacza „na zawsze razem”, a jego tegoroczne Walentynki mają być szczególne, więc kolejne kroki skieruje do stoiska z biżuterią. Nie będzie jednak patrzył na bransoletki, łańcuszki czy kolczyki, których jest duży wybór, a skupi się na… pierścionkach! Tak, to będzie dzień, w którym poprosi swoją ukochaną o rękę.

Oprócz najważniejszego, przygotowane będą też tradycyjne drobiazgi, czyli uwielbiane przez dziewczynę misie, pluszowe serduszko, a może urokliwa bielizna? Tego jeszcze Karol nie wie, rozważy wszystko podczas zakupów, już na miejscu.

Ważnym elementem wieczoru będzie oczywiście kolacja. Jakie menu? Z pewnością dużo warzyw, a te zawsze w CH Szembeka są świeże, więc każda sałatka to murowany sukces. Wcześniej jednak danie główne. Oboje kochają włoską kuchnię, więc spaghetti to optymalny wybór. Pomidory, bazylia – wszystko pachnące i najlepszej jakości. Podobnie mięso – również świeże i od polskich hodowców. Zostają świece, aby stworzyć niepowtarzalny klimat i chęci, a tych przecież nie brakuje i Walentynki 2021 uznajemy za udane. Ba! Wręcz wyjątkowe!

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content