Wspólne sadzenie drzew na Kondratowicza!

Wspólne sadzenie drzew na Kondratowicza!

15 kwietnia 2023 odbędzie się niecodzienne wydarzenie – mieszkańcy dzielnicy Targówek będą mogli osobiście posadzić drzewa i inne rośliny na ulicy Kondratowicza, która niedawno przeszła gruntowny remont. Co więcej, 40 osób spośród tych, które zgłosiły się do akcji „Adoptuj drzewo na Kondratowicza”, będzie mogła oznaczyć „swoje” drzewo tabliczką z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem.

Adoptuj drzewo na Kondratowicza

Nie ma wątpliwości, że zieleń jest niezwykle ważnym elementem miejskiego krajobrazu. Rośliny nie tylko dostarczają tlen i oczyszczają powietrze z toksyn. Korzystnie wpływają również na ludzką psychikę. Dlatego remonty ulic wiążą się często z nowymi nasadzeniami.

Nie inaczej jest w przypadku remontu ulicy Kondratowicza. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zaplanował posadzenie tu aż 491 nowych roślin, w tym 39 platanów klonolistnych, 129 jesionów wyniosłych, 71 lip srebrzystych ‘Varsaviensis’, 2 lipy drobnolistne ‘Greenspire’, 208 klonów zwyczajnych, 2 jabłonie, 7 kasztanowców czerwonych, 21 wiśni piłkowanych i 12 ambrowców balsamicznych.

Nowa roślinność pojawi się po obu stronach ulicy oraz na klombie, biegnącym po jej środku. Uzupełni rosnący już w tym miejscu drzewostan i inną roślinność. Co ciekawe, 40 pierwszych osób, które się zgłosiły do 28 marca 2023 roku, zostały oficjalnymi patronami wybranych drzew posadzonych w tym miejscu.

Sadzenie drzew i innych roślin na Kondratowicza

Laureaci akcji „Adoptuj drzewo na Kondratowicza” nie tylko zostaną uhonorowani tabliczką umieszczoną przy „ich” drzewie. W sobotę, 15 kwietnia 2023 roku roku będą mogli posadzić je osobiście. Drzewa będą sadzone na odcinku od budynku Kondratowicza 39 do skrzyżowania z ulicą Chodecką.

Drzewa ze względu na znaczną wielkość (około 9 metrów) będą już wstępnie usadowione w ziemi. Do osób adoptujących swoją roślinę będzie należało wybranie konkretnej sztuki, przysypanie jej ziemią, zakorowanie oraz podlanie. Momentem wieńczącym dzieło będzie zamontowanie tabliczki. Nad procesem sadzenia oraz montażu będą czuwać pracownicy ZDM, ZRiKD oraz wykonawcy.

Nie tylko patroni drzew

Wzdłuż ulicy Kondratowicza pojawić mają się nie tylko nowe drzewa. Znajdzie się tu również tysiące nowych krzewów. Dlatego w sobotę, 15 kwietnia 2023 roku, nie tylko wybrańcy będą mogli posadzić swoją roślinę. Będzie to mógł zrobić każdy, kto tego dnia pojawi się na wydarzeniu.

Wspólne sadzenie drzew oraz krzewów odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia 2023 roku, między godziną 11.00 a 15.00. Biuro wydarzenia znajdować się będzie przy ulicy Kondratowicza 35. Tam powinni zgłaszać się wszyscy, którzy chcą posadzić własną roślinkę.

Organizatorzy zapewniają rękawice ochronne oraz niezbędne narzędzia. Należy założyć wygodne, robocze ubranie.

/JPN, Lokalny Serwis informacyjny w Warszawie/

Źródło: ZDM

Foto: ZDMBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content