Wyprawki dla domowego hospicjum od społeczników z Białołęki i Targówka

Nowy rok, także szkolny, to zawsze nowe wyzwania – zwłaszcza dla tych, którzy nawet na co dzień potrzebują naszej pomocy. Ośrodek Hospicjum Domowe kompleksowo opiekuje się nie tylko osobami chorymi bądź będącymi w ostatnim stadium choroby nowotworowej, ale także wspomaga ich rodziny i dzieci, które często zostają same w trudnej sytuacji choroby rodzica.

W związku z tym, grupa społeczników z Białołęki, Bródna i Targówka, postanowiła zorganizować akcję dla osieroconych dzieci pozostających pod opieką OHD. W efekcie zbiórki na początku września 100 plecaków z pełną wyprawką, przyborami szkolnymi i kartonem gier planszowych trafiły do najmłodszych i tych nieco starszych podopiecznych Ośrodka.

A to wszystko za sprawą wolontariuszy Stowarzyszenia Polska 2050. Każdy rodzic, każdy, kto kiedykolwiek pomógł drugiemu człowiekowi wie, że mało jest na świecie piękniejszych rzeczy niż uśmiech wdzięcznego człowieka, niż uśmiech dziecka. Trochę tych emocji przekazujemy Wam tą drogą, a jeśli chcecie doświadczyć ich na własnej skórze – Ośrodek Hospicjum Domowe to jedno z tych miejsc, które zdecydowanie warto wesprzeć. 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content