„Zielone miasto – przyjazne miasto” – dzieci sadzą drzewa!

Dzieci z Pragi Południe wiedzą jak ważna w naszym życiu jest zieleń i z wielkim zaangażowaniem włączają się w sadzenie drzew. Najlepiej to widać dzięki wspólnemu projektowi Urzędu Dzielnicy i Veolii „Zielone miasto – przyjazne miasto”. Maluchy przy pomocy (oczywiście tylko niewielkiej) dorosłych zasadziły 25 drzewek przy żłobku nr 61 i dwa platany na placu zabaw w parku nad Balatonem.

We wtorek, 15 października 25 drzewek zostało posadzonych obok żłobka przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1a. Dzieci z wielką radością podeszły do ogrodniczych prac i angażowały się w wyznaczone im zadania. Pokazały nam dorosłym, że niepozorny moment jakim jest sadzenie drzewek może przerodzić się w prawdziwą uroczystość pełną dobrej zabawy. Oczywiście tych chwil by nie było, gdyby nie projekt „Zielone miasto – przyjazne miasto”, w który zaangażował się Urząd Dzielnicy Praga-Południe i Veolia Energia Warszawa S.A.

Nieco starsi mieszkańcy – brzmi poważnie, ale mówimy już o przedszkolakach, więc nie może być inaczej, dwa dni później wkopali swoje kolorowe łopatki na placu zabaw w parku nad Balatonem. Tam, również w towarzystwie burmistrza Tomasza Kucharskiego, wiceburmistrzów Izabeli Szostak – Smith, Jarosława Karcza oraz Karola Kowalczyka a także wolontariuszy z Veolia SA, zasadzono drzewka. Tym razem długowieczne dwa platany. Oczywiście i tutaj zabawa była niesamowita a jej finałem konkurs dla dzieci ogłoszony przez burmistrza na nazwę dla zasadzonych drzew.

– Nie jest to jedyny projekt, przy którym dzielnica współpracuje z Veolią. Dzięki rozbudowanemu programowi podłączania ciepła sieciowego sukcesywnie zaopatrujemy kolejne południowopraskie kamienice w ciepłą wodę z miejskiej sieci ciepłowniczej. Dzięki dobrej współpracy z Veolią likwidujemy tzw. „kopciuchy”, emitujące smog i gazy cieplarniane. Ciepło sieciowe jest rozwiązaniem bezpiecznym, wygodnym, ekologicznym i jednocześnie najtańszym, i właśnie takie ekologiczne rozwiązania chcemy wdrażać w Dzielnicy – informuje Urząd Dzielnicy i nie kryje radości z tego, że w następnym roku Veolia SA powróci na Pragę Południe z kolejną odsłoną projektu „Zielone miasto – przyjazne miasto”.