Zmiany w ruchu na Żołnierskiej i Marsa

Zakończyły się prace związane z przebudową ul. Czwartaków i rozpoczyna się budowa wiaduktu w ciągu ul. Żołnierskiej. W piątek, 7 kwietnia ok. godz. 20.00 ruch z jezdni głównej ul. Żołnierskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Czwartaków zostanie skierowany na nowo wybudowane łącznice okalające przyczółki wiaduktu. Będzie można skręcić z ul. Żołnierskiej w Czwartaków (jadąc od strony ul. Marsa) oraz z ul. Czwartaków w kierunku Zielonki. Natomiast jadący z ul. Czwartaków w stronę Marsa będą musieli pojechać w kierunku Zielonki i zawrócić przy północnym połączeniu łącznic z trasą główną ul. Żołnierskiej. Relacja z Zielonki na ul. Czwartaków będzie prowadzona objazdem ul. Strażacką. Otwarte zostanie również skrzyżowanie z ul. Zesłańców Polskich. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca maja przyszłego roku.

Kolejna ważna zmiana w ruchu zostanie wprowadzona w nocy z piątku na sobotę (8 kwietnia ok. godz. 1.00). Wykonawca rozpocznie przebudowę konstrukcji jezdni ul. Marsa przy skrzyżowaniu z ul. Żołnierską. Najpierw, od 8 kwietnia do 2 maja, zamknięta dla ruchu będzie północna jezdnia ul. Marsa prowadząca w kierunku centrum, przejezdna pozostanie jezdnia w kierunku ul. Cyrulików. Jadąc z Rembertowa nie będzie można pojechać prosto w kierunku ul. Płowieckiej ani skręcić z ul. Marsa w Żołnierską i Rekrucką. Objazd będzie prowadzony ulicami Strażacką i Żołnierską. Następnie, od  2  do 26 maja, zamknięta będzie jezdnia ul. Marsa w stronę ul. Cyrulików a otwarta zostanie przebudowana jezdnia północna. Potem, w dniach 26-28 maja, wyłączone będą  obydwie jezdnie, co umożliwi ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content